Przed Wielkanocą rząd Indonezji zwiększył bezpieczeństwo w kościołach

28.03.2024 Indonezja (międzynarodowy koncern chrześcijański) Minister koordynujący politykę, prawo i bezpieczeństwo Indonezji Hadi Tajanto odbył niedawno spotkanie koordynacyjne wywiadu z szefami Narodowej Agencji Zwalczania Terroryzmu (BNPT) oraz indonezyjską armią i policją (TNI-Polri), aby omówić bezpieczeństwo przed Wielkanocą i święto islamskie. Wakacyjny Id.

„Świadomość ma znaczenie” Tjahjanto powiedział w poniedziałek 26 marca w budynku Ministerstwa Koordynacji ds. Politycznych, Prawnych i Bezpieczeństwa w Dżakarcie. „Dlatego w przyszłości będziemy prowadzić otwarte i prewencyjne zabezpieczenia związane z działalnością religijną i mamy nadzieję na utrzymanie warunków bezpieczeństwa i porządku. Ludzie będą mogli sprawować swój kult bezpiecznie, spokojnie i uświęceni.

Tjahjanto potwierdził, że rząd zapewni bezpieczeństwo podczas obchodów Wielkiego Czwartku do Wielkanocy 2024 r.

Po spotkaniu koordynacyjnym Jahjanto mówił także o możliwości wystąpienia aktów terrorystycznych w Indonezji. Zapewnił, że rząd nie ustąpi miejsca terrorystom.

Tjahjanto dodał, że potencjał do aktów terrorystycznych w Indonezji jest obecnie stosunkowo niski.

Rząd obiecał jednak zachować ostrożność.

Módlcie się o bezpieczną i spokojną Wielkanoc w Indonezji.

W przypadku rozmów kwalifikacyjnych proszę o kontakt e-mailowy[email protected].


READ  Plan Prabowa dotyczący obniżenia dopłat do paliwa za bezpłatne obiady może obniżyć wpływy podatkowe, twierdzi obserwator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *