Protestujący nafty zostali aresztowani po tym, jak zupę pomidorową obrzucili obraz Van Gogha

Aktywiści „Just Stop Oil” przyklejają ręce do ściany po wylaniu zupy na obraz Van Gogha „Słonecznik” w National Gallery w Londynie w Wielkiej Brytanii 14 października 2022 r.

Po prostu zatrzymaj olej | Reuters

LONDYN — Dwóch aktywistów z grupy kampanii Just Stop Oil zostało aresztowanych w piątek za wylanie zupy pomidorowej na słynny obraz Vincenta van Gogha „Słonecznik”, który wisi w National Gallery w Londynie.

Protestujący następnie nakleili obraz na sąsiednią ścianę.

„Co jest cenniejsze, sztuka czy życie? Cenniejsze niż jedzenie? Cenniejsze niż sprawiedliwość? Czy bardziej zależy Ci na ochronie obrazu, czy ochronie naszej planety i ludzi? Częścią kosztów kryzysu jest cena kryzys naftowy, który sprawia, że ​​miliony zmarzniętych, głodnych rodzin nie mogą sobie pozwolić na paliwo. Nie mogą nawet podgrzać puszki zupy” – powiedział jeden z aktywistów.

Według londyńskiej Metropolitan Police eksperci usunęli te dwie kobiety z muru i zostały zatrzymane w areszcie po tym, jak zostały aresztowane za „szkody popełnione przez przestępstwa i poważne wykroczenie”.

Aktywistka Just Stop Oil zostaje aresztowana po tym, jak 14 października 2022 r. w Narodowej Galerii Portretów w Londynie wyrzucono zupę na słoneczniki Van Gogha.

Marcin Papież | Dobre zdjęcia

Rzecznik Galerii Narodowej potwierdził, że obraz o wartości 72,5 miliona funtów (80,99 miliona dolarów) nie został uszkodzony.

„Rama jest nieco uszkodzona, ale obraz jest nienaruszony” – powiedzieli CNBC.

Just Stop Oil od dwóch tygodni protestuje w stolicy Wielkiej Brytanii. W komunikacie prasowym grupa stwierdziła, że ​​jej działania były „odpowiedzią na brak działań rządu zarówno w zakresie kosztów utrzymania, jak i kryzysu klimatycznego”.

Grupa powiedziała również, że domaga się, aby rząd Wielkiej Brytanii zakończył nowe projekty naftowe i gazowe w tym kraju.

Na początku tego miesiąca brytyjski Urząd ds. Przemiany Morza Północnego, którego zadaniem jest maksymalizacja zysków gospodarczych kraju z rezerw ropy i gazu na Morzu Północnym, rozpoczął wydawanie nowych licencji firmom prowadzącym podwodne poszukiwania paliw kopalnych.

READ  Dlaczego Elon Musk nie może wyjść z kupowania Twittera, nawet jeśli jego bankierzy ratują

Wydawanie takich licencji zostało wcześniej wstrzymane do 2020 roku, ponieważ rząd zapowiedział, że wprowadzi „test zgodności klimatycznej”. Po wyborze we wrześniu na premiera, liderka konserwatystów Liz Truss i jej minister biznesu i energii Jacob Rees-Mogg ogłosili, że proces zostanie wznowiony.

Protestujący Just Stop Oil blokują rondo St George’s Circus w południowym Londynie 13 października 2022 r. w Londynie w Anglii.

Facet Smallman | Dobre zdjęcia

Nowy Rząd zniósł swój zakazZostał wdrożony w 2019 roku z powodu obaw, że może wywołać trzęsienia ziemi.

Działania te są związane z kryzysem energetycznym w Europie po inwazji Rosji na Ukrainę.

Wyciągnęli powszechną krytykę ze strony środowisk ekologicznych, w tym Greenpeace i polityków z opozycyjnej Partii Pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.