Protestujący nafty zostali aresztowani po tym, jak zupę pomidorową obrzucili obraz Van Gogha

Aktywiści „Just Stop Oil” przyklejają ręce do ściany po wylaniu zupy na obraz Van Gogha „Słonecznik” w National Gallery w Londynie w Wielkiej Brytanii 14 października 2022 r.

Po prostu zatrzymaj olej | Reuters

LONDYN — Dwóch aktywistów z grupy kampanii Just Stop Oil zostało aresztowanych w piątek za wylanie zupy pomidorowej na słynny obraz Vincenta van Gogha „Słonecznik”, który wisi w National Gallery w Londynie.

Protestujący następnie nakleili obraz na sąsiednią ścianę.

„Co jest cenniejsze, sztuka czy życie? Cenniejsze niż jedzenie? Cenniejsze niż sprawiedliwość? Czy bardziej zależy Ci na ochronie obrazu, czy ochronie naszej planety i ludzi? Częścią kosztów kryzysu jest cena kryzys naftowy, który sprawia, że ​​miliony zmarzniętych, głodnych rodzin nie mogą sobie pozwolić na paliwo. Nie mogą nawet podgrzać puszki zupy” – powiedział jeden z aktywistów.

Według londyńskiej Metropolitan Police eksperci usunęli te dwie kobiety z muru i zostały zatrzymane w areszcie po tym, jak zostały aresztowane za „szkody popełnione przez przestępstwa i poważne wykroczenie”.

Aktywistka Just Stop Oil zostaje aresztowana po tym, jak 14 października 2022 r. w Narodowej Galerii Portretów w Londynie wyrzucono zupę na słoneczniki Van Gogha.

Marcin Papież | Dobre zdjęcia

Rzecznik Galerii Narodowej potwierdził, że obraz o wartości 72,5 miliona funtów (80,99 miliona dolarów) nie został uszkodzony.

„Rama jest nieco uszkodzona, ale obraz jest nienaruszony” – powiedzieli CNBC.

Just Stop Oil od dwóch tygodni protestuje w stolicy Wielkiej Brytanii. W komunikacie prasowym grupa stwierdziła, że ​​jej działania były „odpowiedzią na brak działań rządu zarówno w zakresie kosztów utrzymania, jak i kryzysu klimatycznego”.

Grupa powiedziała również, że domaga się, aby rząd Wielkiej Brytanii zakończył nowe projekty naftowe i gazowe w tym kraju.

Na początku tego miesiąca brytyjski Urząd ds. Przemiany Morza Północnego, którego zadaniem jest maksymalizacja zysków gospodarczych kraju z rezerw ropy i gazu na Morzu Północnym, rozpoczął wydawanie nowych licencji firmom prowadzącym podwodne poszukiwania paliw kopalnych.

READ  Brazylijski gwiazdor piłki nożnej Pele zmarł w wieku 82 lat

Wydawanie takich licencji zostało wcześniej wstrzymane do 2020 roku, ponieważ rząd zapowiedział, że wprowadzi „test zgodności klimatycznej”. Po wyborze we wrześniu na premiera, liderka konserwatystów Liz Truss i jej minister biznesu i energii Jacob Rees-Mogg ogłosili, że proces zostanie wznowiony.

Protestujący Just Stop Oil blokują rondo St George’s Circus w południowym Londynie 13 października 2022 r. w Londynie w Anglii.

Facet Smallman | Dobre zdjęcia

Nowy Rząd zniósł swój zakazZostał wdrożony w 2019 roku z powodu obaw, że może wywołać trzęsienia ziemi.

Działania te są związane z kryzysem energetycznym w Europie po inwazji Rosji na Ukrainę.

Wyciągnęli powszechną krytykę ze strony środowisk ekologicznych, w tym Greenpeace i polityków z opozycyjnej Partii Pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *