Promocja turystyki przez rząd Indonezji

Rząd planuje uruchomienie programów związanych z turystyką, takich jak Fundusz Dotacji Turystyki Jakości i Duma z wakacji w Indonezji (BBWI).

Według doniesień rząd Indonezji współpracuje obecnie z różnymi ministerstwami i agencjami nad opracowaniem przepisów dotyczących finansowania dotacji z zakresu wysokiej jakości turystyki. Odo RM Manuhutu, obecnie zastępca ds. turystyki i gospodarki kreatywnej, powiedział, że wysokiej jakości ekosystem turystyczny opiera się na czterech kluczowych filarach: konkurencyjnej infrastrukturze, zrównoważonych praktykach zarządzania, wyjątkowych kierunkach i usługach turystycznych najwyższej jakości.

Konkretnym krokiem w kierunku stworzenia wysokiej jakości ekosystemu turystycznego jest ochrona środowiska, której przejawem jest rekultywacja lasów namorzynowych o dużej zdolności pochłaniania dwutlenku węgla. Fundusze na dotacje z zakresu turystyki wysokiej jakości mogą wspierać ten program.

Manuhudu zauważył również, że dyskusje na temat poprawy jakości środowiska turystycznego poprzez wspólne zaangażowanie odpowiednich zainteresowanych stron są wciąż na wczesnym etapie badań, ponieważ dyskusje te będą obejmować wiele sektorów. Wszystkie zainteresowane strony badają obecnie strategie ułatwiające rozwój ruchu turystycznego, a ostatecznym celem jest osiągnięcie wyższych celów w zakresie przychodów.

Różne polityki związane z turystyką wysokiej jakości mają na celu zapewnienie znaczących korzyści, których wpływ będzie odczuwalny przez społeczeństwo.”, Manuhutu powiedział reporterom jak również

Manuhudu wyraził także swoją opinię na temat innej inicjatywy rządu Duma z wakacji w Indonezji (Jestem dumny, że mogę podróżować po Indonezji lub BBWI). Za pomocą tej inicjatywy rząd zwraca się w szczególności do Indonezyjczyków, którzy chcą podróżować po kraju. Rząd planuje, aby do 2024 r. około 1,5 miliarda Indonezyjczyków wybrało się na wakacje do kraju, co ma zapewnić docelową kwotę około 3000 bilionów rupii (czyli około 1,84 miliarda dolarów) przychodów z krajowego przemysłu turystycznego.

„Cel ten miał na celu wsparcie BBWI, które było już wspierane przez kilka polityk, w tym zwolnienia z opłat celnych, pakiety turystyczne z wykorzystaniem pociągów oraz realizację wydarzeń krajowych w ramach ujednoliconego systemu licencjonowania za pośrednictwem pojedynczego zgłoszenia online” – podsumował Manuhudu.

READ  Aktualizacje Imrana Khana na żywo: wiadomości parlamentu w Pakistanie i najnowsze

Czytaj więcej Branża turystyczna na Bali: wojny cenowe czy wojny jakościowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *