Projekt zakładu recyklingu tworzyw sztucznych ALBA otrzymuje pożyczkę w wysokości 44 mln USD od ADB

Streszczenie

Azjatycki Bank Rozwoju (ADB) udziela niebieskich pożyczek na łączną kwotę 44,2 mln USD firmie PT ALBA Tridi Plastics Recycling Indonesia, spółce zależnej ALBA Group Asia. Fundusze zostaną wykorzystane na budowę zakładu recyklingu politereftalanu etylenu (PET) w środkowej Jawie. ADB wraz z funduszem Private Infrastructure Fund (LEAP) firmy Leading Asia zapewnią po 22,1 mln USD na sfinansowanie projektu.

Certyfikowane Błękitne Pożyczki to instrumenty finansowe mające na celu ochronę dostępu do czystej wody, ochronę ekosystemów poniżej poziomu lustra wody oraz inwestowanie w zrównoważoną gospodarkę wodną.

„Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi powoduje szkody warte miliardy dolarów w naszych ekosystemach morskich, co ma poważne konsekwencje dla gospodarki i zdrowia publicznego” – powiedział we wtorek Ashok Lavasa, wiceprezes ADB ds. operacji w sektorze prywatnym i partnerstw publiczno-prywatnych.

Inicjatywa poprawi zdolność Indonezji do produkcji przetworzonego PET przeznaczonego do kontaktu z żywnością i będzie promować tworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych. „Cieszymy się, że możemy podjąć się wielu takich projektów w Indonezji i szerszym regionie Azji Południowo-Wschodniej i nie możemy się doczekać współpracy z ADB w celu zbadania przyszłych możliwości”, powiedział prezes ALBA Group Asia Limited, Axel Schweitzer.

READ  Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla dla lepszej jakości powietrza w Dżakarcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *