Prognoza pogody BMKG na Jawie Środkowej na następne 3 dni

Tempo.co, DjakartaPrognoza Agencji Meteorologicznej, Klimatycznej i Geofizycznej (BMKG). Coraz bardziej prawdopodobne Ciężka pogoda na Jawie Środkowej od 19 do 21 lutego. Warunki te będą objawiać się deszczem od umiarkowanego do ulewnego z grzmotami, błyskawicami i silnym wiatrem.

Dzieje się tak ze względu na dynamikę atmosfery, Szczególnie monsun azjatycki, W rezultacie wzrasta Wilgotne masy powietrza w zachodniej i południowej części Indonezji na równiku wokół Jawy Środkowej.

Szef Centrum Meteorologicznego Ahmad Yani Semarang Yoga Samboto powiedział, że monitoruje strefy konwergencji i krzywe wiatru wokół Jawy Środkowej. „Nad środkową Jawą obserwuje się niestabilny stan sprzyjający procesom konwekcyjnym na skalę lokalną” – stwierdził w pisemnym oświadczeniu z poniedziałku 19 lutego 2024 r.

Agencja ostrzegła dzisiaj, że trudne warunki pogodowe mogą dotknąć Banyumas, Purbalinga, Panjarnegara, Wonosobo, Magelong Regency, Magelong City, Boyolali, Karanganyar, Temangung, Pekalongan Regency, Salathika, Semarang Regency i okolice.

20 lutego zła pogoda dotknie Cilacap, Burbalinga, Panjarnegara, Wonosobo, Magelong Regency, Magelong City, Boyolali, Karanganyar, Klaten, Semarang Regency, Temangung, Pekalongan Regency i Salathika oraz okolice.

21 lutego ciężka pogoda nadal będzie prawdopodobnie występować w tych samych miejscach, co poprzedniego dnia, ale nieznacznie rozszerzy się na Sragan, Krobogan, Kendal i Padang.

BMKG wezwało społeczeństwo, aby było świadome ekstremalnych warunków pogodowych, które mogą powodować powodzie, osunięcia ziemi i silne wiatry. „Szczególnie dla osób mieszkających na obszarach narażonych na działanie wody” – podkreśliła Yoga.

Irsyan Hashim (współpracownik)

Wybór nauczyciela: Prognoza pogody BMKG: Pochmurny dzień w Dżakarcie

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Najnowszy wywiad z Amber Heard: Johnny Depp oskarża byłą żonę o „przekształcenie” sprawy w NBC Citytown

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *