Najnowsze wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: aktualizacje na żywo

dług…Zdjęcie basenu autorstwa Stephanie Reynolds

NUSA DUA, Indonezja — Był stałym uczestnikiem imprezy w tropikalnym kurorcie, odrzucanym przez wielu, jeśli nie wszystkich.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej V. Ławrow uczestniczył w piątek w spotkaniu ministrów finansów Grupy 20 krajów uprzemysłowionych na Bali, pomimo statusu pariasa w Europie i poza brutalną wojną na Ukrainie.

Podobnie jak wielu zachodnich urzędników, sekretarz stanu Anthony J. Blinken odmówił spotkania z nim. Kilku zgodziło się pozować z nim do regularnych zdjęć.

Ale w celu zastanowienia się, dlaczego rosyjska gospodarka nadal działa, pan. Ławrow spotkał się bezpośrednio. i Indonezji.

W swoich uwagach na sesji plenarnej na temat braku bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego, p. Mrugaj, panie w Moskwie. Pośrednio wymierzając w Ławrowa i jego współpracowników, ponawiano oskarżenia, że ​​rosyjska blokada ukraińskich portów na Morzu Czarnym uniemożliwia eksport ważnych dostaw zboża.

„Do naszych rosyjskich kolegów: Ukraina nie jest waszym krajem” – pan. – powiedział Blinken. „Jego ziarno nie jest twoim ziarnem. Dlaczego blokujesz porty? Musisz wydobyć ziarno”. Zauważył, że Stany Zjednoczone przeznaczyły ponad 5 miliardów dolarów na rozwiązanie problemu.

Zachodni oficer, panie Za uwagi Blinkena, panie. Ławrow powiedział, że jest nieobecny, a minister spraw zagranicznych Ukrainy wyszedł na krótko przed wystąpieniem na początku sesji, pozostawiając rolę przemawiającą deputowanemu, który powiedział, że nie przygotował uwag. Podczas przemówień Ministra Spraw Zagranicznych Niemiec p. Ławrow wyszedł z wcześniejszej sesji panelowej.

Ale w komentarzach do dziennikarzy, słynny cyniczny rosyjski dyplomata sprzeciwił się.

Pan. Ławrow powiedział, że „oczywista rusofobia” powoduje, że Zachód szkodzi światowej gospodarce poprzez sankcje wobec jego kraju, i obwinił USA o załamanie dyplomacji między Waszyngtonem a Moskwą.

Rosyjski dyplomata powiedział, że kraje zachodnie, takie jak USA, działają wbrew misji Grupy 20.

READ  N. 6 zgonów zgłoszono po stwierdzeniu wybuchu COVID-19 w Korei

„Oczywiste jest, że nie używają G20 do celów, dla których została stworzona” – powiedział.

Departament Skarbu Ograniczenia na Pan. Ławrow powiedział, że jest „bezpośrednio odpowiedzialny” za ofensywę militarną po inwazji Rosji na Ukrainę.

W piątek pan Odrzucił pogląd, że nierozmawianie z Blinkenem było rozczarowujące.

„To nie my zerwaliśmy wszelkie więzy, to Ameryka”, powiedział pan. – powiedział Ławrow. „I nie uciekamy od nikogo, kto proponuje spotkania. Jeśli nie chcą rozmawiać, to ich wybór.

Pan. Dzień po tym, jak Johnson ogłosił swoją rezygnację, pan. Ławrow miał okazję w piątek. Pan. Johnson przewodził najbardziej agresywnym reakcjom Zachodu na agresję Rosji na Ukrainie.

„Próbowali zawrzeć ten nowy sojusz – Anglia, kraje bałtyckie, Polska i Ukraina” – powiedział. Ławrow powiedział, że była to próba stworzenia „angielskiego mostu na kontynencie” po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

„Powiedzieli, że NATO izolowało Rosję” – powiedział. – powiedział Ławrow. „Boris Johnson jest odizolowany przez swoją partię”.

Minister spraw zagranicznych Indii Subramaniam Jaishankar był gospodarzem spotkania w luksusowym hotelu Mr. Widziano go spacerującego i rozmawiającego z Ławrowem. Powiedział na Twitterze On i Pan Ławrow „wymieniał się także poglądami na temat współczesnych problemów regionalnych i międzynarodowych, w tym konfliktu na Ukrainie i Afganistanu”. Indie utrzymują przyjazne stosunki z Moskwą, wieloletnim mecenasem i źródłem sprzedaży broni, i zwiększyły zakupy rosyjskiej ropy z dużym rabatem, wspierając rosyjskie sankcje klimatyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *