Prezydent Widodo rozpocznie pracę w nowej stolicy już w lipcu

JAKARTA (ANTARA) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) powiedział, że rozpocznie działalność w Nusantara, nowej stolicy kraju we wschodnim Kalimantanie, w lipcu tego roku.

„(Przeprowadzę się) w lipcu przyszłego roku. Poczekam, aż najpierw zostanie ukończone lotnisko i plac poboru opłat” – oznajmił tu w czwartek prezydent.

Na marginesie ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kilku budynków w dzielnicy finansowej nowej stolicy Prezydent zauważył, że po ukończeniu do Nusantary można dojechać ze specjalnego lotniska miasta w 15 minut.

Tymczasem zaznaczył, że punkt poboru opłat pomoże skrócić czas podróży z Balikpapan – najbliższego dużego miasta – do Nusantary z dwóch godzin do 45 minut.

„Oczekujemy, że służby celne i porty lotnicze spowodują znacznie większy ruch na trasie lotniska do nowej stolicy” – powiedział przy innej okazji podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod biuro państwowego Banku Negara Indonesia (BNI) w Nusantara.

Dodał, że Minister Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Basuki Hadimuljono przeprowadzi się do Nusantary w czerwcu, wcześniej niż on.

Jeśli chodzi o rozwój dzielnicy finansowej miasta, Widodo wierzy, że otwarcie większej liczby biur bankowych w nowej stolicy wesprze koncepcję inteligentnego miasta Nusantara, ponieważ banki wprowadzą swoje zaawansowane systemy bankowości cyfrowej.

„Jest to zgodne z koncepcją inteligentnego miasta, którą propagujemy. Na pewno tak się stanie, ale zajmie to trochę czasu” – zauważył Widodo.

Jest także pewien, że dodatkowe inwestycje w nowy kapitał przyspieszą proces wzrostu Nusantary.

Rząd Indonezji zamierza rozpocząć działalność rządową w nowej stolicy od 17 sierpnia 2024 r. – w 79. rocznicę niepodległości Indonezji.

Powiązane wiadomości: Prezydent uważa, że ​​miasto Nusantara będzie w przyszłości gospodarzem dużych koncertów
Powiązane wiadomości: Postęp wzrostu IKN Block 1 osiągnie 74,8 procent do lutego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *