Prezydent Jokowi zainaugurował terminal Luwipanjang w Bandung

BANDUNG, JAWA ZACHODNIA (ANTARA) – Prezydent Joko „Jokowi” Widodo otworzył w sobotę terminal Lewipanjang w Bandung na Jawie Zachodniej.

Świta Prezydenta przybyła na terminal o godzinie 12:50 czasu lokalnego samochodem Prezydenta w towarzystwie Gwardii Prezydenckiej i Regionalnych Sił Bezpieczeństwa.

Jokowi otworzył także w Internecie terminal Banjar, kolejną lokalizację w zachodniej Jawie.

Jokowi, ubranego w białą sukienkę i czarne spodnie, na ceremonii otwarcia powitał tłum ludzi. Słychać było, jak ludzie skandowali „Jokowi, Jokowi”.

W swoim przemówieniu Jokowi wraz z Pierwszą Damą Irianą stwierdzili, że terminale zachęcają do korzystania z transportu publicznego.

Powiązane wiadomości: Prezydent wybiera ministra spraw wewnętrznych Karnaviana na tymczasowego ministra obrony

„Terminal Luwipanjang, który zwykle jest zatłoczony mnóstwem bandytów i nie tylko, jest teraz fajny. Zachęci to ludzi do korzystania z transportu publicznego i poprawi połączenia Bandung i Banjar z różnymi miastami” – powiedział Jokowi.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli także Minister Transportu Budi Karya Sumati, pełniący obowiązki gubernatora Zachodniej Jawy Pay Dryadi Machmuddin i pełniący obowiązki burmistrza Bandung Bambang Tirtoyuliono.

Terminal Leuwipanjang zostanie zrewitalizowany kosztem około 80 miliardów rupii, czyli około 5 milionów dolarów, i zacznie działać w 2022 roku.

W międzyczasie terminal Banjar został ukończony w kwietniu 2023 r. i oddano do użytku pasażerów w sezonie powrotu do domu Eid al-Fitr w 2023 r.

Program inauguracji w Leuwipanjang zakończył się rozdaniem koszulek i książek osobom zgromadzonym przy bramie wejściowej terminalu Leuwipanjang.

Po inauguracji terminali Leuwipanjang i Banjar Jokowi udał się do Soriang w dystrykcie Bandung, aby wziąć udział w spotkaniu z członkami projektu Prosperous Family Economy (Mekaar).

POWIĄZANE: Jokowi zaprzecza pogłoskom o podziale gabinetu

READ  Inspektor generalny DHS powiedział komisji 6 stycznia, że ​​Mayorkas mówił o współpracy Secret Service

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *