Prezydent Jokowi wraca do rodzinnego miasta przed Id al-Adha

Solo (Andara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) odwiedził swoje rodzinne miasto Solo w prowincji Jawa Środkowa przed obchodami Id al-Adha w 2024 r. Głowa stanu przybyła do Solo w piątek, a następnego dnia zabrał swojego wnuka Johna Ethesa Srinarendrę i wnuczkę La Lemba Mana, dzieci wiceprezydenta-elekta Gibrana Rakabuminga Raki, do centrum handlowego Solo Paragon.

Prezydent Jokowi ubrany był zwyczajnie, w białą koszulę z długim rękawem i czarne spodnie. On i jego świta przybyli do centrum handlowego o 12:46 czasu lokalnego.

Następnie kupił zabawki dla swoich wnuków i zgodził się na prośby mieszkańców, aby zrobili sobie z nim zdjęcie.

Wcześniej zastępca burmistrza Solo, Tegu Pragosa, ogłosił plan prezydenta na powrót do domu, mówiąc: „Prezydent przyjedzie do Solo w piątkowe popołudnie, aby załatwić pewne sprawy rodzinne”.

Zgodnie z planem Jokowi poprowadzi modlitwy Id al-Adha w Wielkim Meczecie Jawy Centralnej (MAJT) w Semarang.

Przedstawicielka MAJT Noor Ahmad powiedziała, że ​​plan prezydenta dotyczący odwiedzenia meczetu został entuzjastycznie przyjęty przez członków MAJT i mieszkańców Jawy Środkowej.

„Mieszkańcy Jawy Środkowej, zwłaszcza kongregacja MAJT, od dawna oczekiwali jego obecności w MAJT. Dzięki Bogu, nasze oczekiwanie zakończy się, gdy prezydent odmówi modlitwę Id al-Adha” – dodał.

Po modlitwach głowa państwa przekaże administrację meczetu krowę ofiarną o wadze 1,23 tony na rytuał Qurban.

Wcześniej szef Sekretariatu Prezydenta Heru Budi Hardono powiedział, że prezydent Jokowi planuje przekazać 68 krów ofiarnych 38 prowincjom, nowej stolicy Nusantara, meczetowi Istiklal i meczetowi, w którym będzie odprawiał modlitwy Eid.

„Każda prowincja otrzyma jedną krowę oraz Nusantarę. Pozostałe krowy zostaną (oddane) zgodnie z osobistymi instrukcjami pana prezydenta” – powiedział Hardono w piątek w Pałacu Prezydenckim w Dżakarcie.

Powiedział też, że waga krów przeznaczonych na uśmiercenie waha się od 800 kilogramów do jednej tony.

READ  Lwy kontra Podsumowanie Packers: Detroit wysyła Packers do pakowania z końcowym zwycięstwem 20-16

POWIĄZANE: Jokowi, administracja Papui Zachodniej przekazuje krowy dla Itul Ada
Powiązane wiadomości: Prezydent przewodniczy modlitwom Id al-Adha w Pałacu Pokor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *