Prezydent Jokowi spędza weekend z rodziną w Świątyni Borobudur

Dżakarta (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) wraz z rodziną spędzili w sobotę weekend w świątyni Borobudur w dystrykcie Magelang na Jawie Środkowej.

Prezydenta Jokowiego widziano w Świątyni Borobudur z Pierwszą Damą Irianą, ich pierwszym synem Gibranem Rakabumingiem Rakką i jego żoną, panią Anandą, oraz dwójką ich wnuków, Johnem Ethesem Srinarendrą i La Lemba Maną.

Głowa państwa dotarła na miejsce o godzinie 10:00 czasu lokalnego, przyciągając uwagę innych gości, którzy byli świadkami piękna jednego ze światowych obiektów dziedzictwa kulturowego.

Jak wynika z pisemnego oświadczenia Sekretariatu Prezydenta, prezydentowi i jego rodzinie towarzyszyła mentorka Ministerstwa Edukacji, Kultury, Badań i Technologii Heri Setiawan.

Chettiawan, który towarzyszył prezydentowi i jego rodzinie podczas wizyty, szczegółowo opowiedział o świątyni Borobudur i jej zrównoważonym rozwoju.

Prezydent Jokowi zwrócił się do Setiawana o informacje na temat ograniczeń dla osób zainteresowanych odwiedzeniem świątyni.

„Dał pozytywną odpowiedź w sprawie ograniczenia liczby odwiedzających, ponieważ jeśli wizyty nie zostaną ograniczone, przyspieszy to starzenie się świątyni Borobudur” – powiedział Chettiawan.

Podczas wizyty Prezydent Jokowi opowiedział swoim wnukom o historii i znaczeniu ochrony obiektów historycznych.

Było to pouczające doświadczenie dla Johna Ethesa, który szukał odpowiedzi u swojego dziadka na temat płaskorzeźb i stup.

„To jest świątynia buddyjska, Aethesie. W takim razie co to jest świątynia Prambanan?” Według relacji Setiawana prezydent Jokowi powiedział o tym Johnowi Ethesowi.

Alif i Tira, goście z Makassar, poczuli się szczęśliwi, że nieoczekiwanie dostrzegli Prezydenta.

„To naprawdę zaskakujące. Wcześniej widzieliśmy, że była tam grupa urzędników, ale okazało się, że to samochód Prezydenta” – Alif opisał swoje zaskoczenie.

Powiązane wiadomości: Minister przedstawia trzy projekty zagospodarowania obszaru Borobudur
Powiązane wiadomości: Świątynia Borobudur: rząd zakłada, że ​​rocznie będzie odwiedzane 2 miliony osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *