Prezydent Jokowi odwiedził San Francisco w ramach szczytu APEC

Dżakarta (Antara) – Prezydent USA Joko Widodo (Jokowi) przybył na międzynarodowe lotnisko w San Francisco w Stanach Zjednoczonych we wtorek czasu lokalnego, aby wziąć udział w szczycie Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

Jak wynika z oświadczenia Kancelarii Prezydenta opublikowanego w środę, przybył do San Francisco po pięciu godzinach jazdy z Waszyngtonu.

Jokowi został przyjęty na lotnisku przez Konsula Generalnego Ambasady Republiki Indonezji w Waszyngtonie (KPRI), Cheta Pimantarę i Sekretarza ds. Bezpieczeństwa Ambasady, Tjahyę Elang Migdiawan.

Nan Kennelly, zastępca szefa protokołu do spraw dyplomatycznych w Departamencie Stanu USA, również z zadowoleniem przyjęła wizytę Jokowi w San Francisco.

Jokowi i jego świta przeprowadzili się do hotelu i w środę rozpoczęli pracę.

Po przybyciu do hotelu Jokowiego powitał Indonezyjski Konsul Generalny w San Francisco, Prasetyo Hadi; Minister koordynujący ds. gospodarki, Airlangga Hartarto; Minister Spraw Zagranicznych Redno Marsudi; Minister Finansów Shri Mulyani; oraz przewodniczący Krajowej Komisji Stołecznej (IKN), Bambang Susantono.

W San Francisco Jokowi planuje w dniach 15–17 listopada wziąć udział w szczycie APEC i odbyć kilka spotkań dwustronnych z przywódcami państw członkowskich APEC. Wygłosi także publiczny wykład na Uniwersytecie Stanforda.

Indonezja poruszy na szczycie APEC dwie kluczowe kwestie: zrównoważony rozwój i wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu.

Powiązane wiadomości: Jokowi twierdzi, że globalna konkurencja jest naturalna i nie powinna destabilizować
Powiązane wiadomości: Prezydent USA Jokowi wzywa do wkładu w pokój na świecie

Przetłumaczone przez: Indira Areef Pribadi, Katriana
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Nastem zaprzeczył przyjęciu miliardów od podejrzanego o łapówkarstwo, Syahrula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *