Prezydent Jokowi jest pierwszą kobietą, która głosuje w lokalu wyborczym Gambhir

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko Widodo (Jokowi) i Pierwsza Dama Iriana biorą udział w wyborach powszechnych w 2024 r., które odbędą się 14 lutego w lokalu wyborczym nr w Gambir w środkowej Dżakarcie. 10 będzie głosować.

Byli w poniedziałek w Pałacu Merdeka w lokalu wyborczym nr 1. 10 otrzymało kartę powiadamiającą o głosowaniu od przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Hamdiego Basjara.

„Przekazaliśmy kartę informacyjną wyborcy Prezydentowi i Pierwszej Damie” – powiedział Pasjar.

Lokal wyborczy Prezydenta mieści się w budynku Państwowej Agencji Administracyjnej w podokręgu Gambhir, na wschód od Domu Prezydenta.

Lokal wyborczy będzie obsługiwał 120 wyborców ujętych w ostatecznych spisach wyborców. Będzie służyć wyborcom umieszczonym na uzupełniającym spisie wyborców (DPTb) oraz wyborcom rejestrującym się na miejscu w lokalu wyborczym.

„Panie Prezydencie, jeśli Bóg pozwoli, tutaj będzie głosował. Prezydent i Pierwsza Dama będą w lokalu wyborczym od 8:00 do 12:00” – powiedział.

Poinformował także, że w wyborach powszechnych w 2019 roku Prezydent głosował w tym samym lokalu wyborczym.

Tymczasem w lokalu wyborczym nr 10 oprócz Prezydenta i Pierwszej Damy głosować będą także inni urzędnicy – ​​powiedział Pasjar. Tożsamość funkcjonariuszy będzie jednak znana dopiero po przybyciu do lokalu wyborczego w dniu wyborów.

„W DPTb są inni urzędnicy, ale nie wiem, kim oni są. DPTb oznacza, że ​​nie są tu zarejestrowani, ponieważ zgłosili się bezpośrednio do miejskiej KPU (Komisji Wyborów Publicznych) (zmiany w lokalach wyborczych). Wiemy więc, że kim są dopiero w dniu wyborów” – wyjaśnił.

Basjar dodał, że Prezydent przypomniał jemu i innym urzędnikom wyborczym obsługującym elektorat w dniu wyborów, aby wiernie, stanowczo i dokładnie wykonywali swoje obowiązki, aby zapewnić powodzenie wyborów.

„Dlatego naród indonezyjski będzie się cieszył tym świętem demokracji” – zauważył organizator wyborów.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: 7 typów turystów zagranicznych zwolnionych z nowego podatku turystycznego na Bali

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *