Prezydent-elekt Prabowo Subianto: „Indonezja gotowa do ewakuacji 1000 pacjentów ze Strefy Gazy”

Tempo.co, DjakartaMinister obrony Brawo Subianto Indonezja jest gotowa do ewakuacji pacjentów, budowy szpitali polowych i wysłania większej liczby personelu medycznego do Gazy, ogłoszono na nadzwyczajnej międzynarodowej konferencji w sprawie Gazy we wtorek, 11 czerwca 2024 r. w Ammanie w Jordanii.

ONZ dla uchodźców w Gazie Prabowo wyraziło także gotowość Indonezji do zwiększenia swojego wkładu we wspieranie prac agencji czyli UNRWA.

Znacząco zwiększymy nasz wkład w UNRWA i inną bezpośrednią pomoc humanitarną;Powiedział to, reprezentując prezydenta Joko „Jokowi” Widodo na konferencji, której współgospodarzami są Egipt, Jordania i Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Dodał, że Indonezja jest gotowa „wysłać statek szpitalny i samoloty do udziału w zrzutach”, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Według prezydenta-elekta Indonezja jest gotowa ewakuować 1000 pacjentów, czyli ofiar wojny, i leczyć ich w Indonezji. Jesteśmy gotowi ewakuować tysiąc pacjentów w celu leczenia w indonezyjskich szpitalach i wrócić do Gazy, gdy wyzdrowieją, a sytuacja w Gazie wróci do normy.– stwierdził Prabowo.

Indonezja jest gotowa ewakuować dzieci i małoletnich bez opieki ze Strefy Gazy. „Zostaną poddani leczeniu pourazowemu i wysłani do szkoły, a następnie odesłani, gdy sytuacja w Gazie się unormuje” – powiedział Prabowo.

Przy tej samej okazji Prabowo podkreślił, że kryzys humanitarny w Gazie może zakończyć się jedynie wtedy, gdy Izrael i Palestyna zgodzą się na rozwiązanie dwupaństwowe, aby mogły żyć obok siebie.

„Tylko rozwiązanie dwupaństwowe może zakończyć ten konflikt” – zakończył swoje wystąpienie Prabowo.

Jordańska konferencja w sprawie Gazy odbyła się z inicjatywy prezydenta Egiptu Abdela Fattaha al-Sissiego, króla Jordanii Abdullaha II bin Al-Husseina i sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

W konferencji wzięli udział prezydent Palestyny ​​Mahmoud Abbas, premier Hiszpanii Pedro Sanchez, Irak, Liban, Japonia, Rwanda, Australia, Mozambik, Unia Europejska, Cypr, Niemcy, Komisja Europejska, Wielka Brytania i wielu innych głów państw. i Irlandii Północnej.

READ  Azja Południowo-Wschodnia przyspiesza naukę, technologię i innowacje o obiegu zamkniętym

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Wiceprezydent Malawi Chilima, 9 osób zginęło w katastrofie lotniczej

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *