Prabowo swój ogromny sukces zawdzięcza poparciu Jokowiego

Po prawie czterech latach przygotowań i czterech miesiącach intensywnej kampanii wybory prezydenckie w Indonezji ostatecznie odbyły się 14 lutego 2024 r. Rezultatem był preferowany kandydat prezydenta Joko „Jokowi” Widodo, Prabowo Subianto, minister obrony Indonezji, i miażdżące zwycięstwo. Były generał armii, który służył pod rządami zmarłego dyktatora kraju Suharto.

Według stanu na wieczór 16 lutego znana firma sondażowa Indikator Politik Prabowo Wygrał 58 proc głosów. Jego dwóm przeciwnikom, Aneesowi Bhasvedanowi i Kanjarowi Pranovo, udało się zdobyć odpowiednio zaledwie 25,3 proc. i 16,6 proc. głosów. To miażdżące zwycięstwo oznacza, że ​​Prabowo przekroczyło granicę 50 proc Wygraj wybory Unikaj potencjalnej drugiej tury z kandydatem z drugiego miejsca w jednej turze.

Tymczasem Indikator przewiduje, że wybory do Zgromadzenia Narodowego wygra Indonezyjska Partia Demokratyczna (PDI-P). będzie Największa partia w indonezyjskiej Izbie Reprezentantów (DPR) z 16,7% głosów Spadek o 2,6 punktu Jego udział w 2019 r. Była wehikuł polityczny Suharto, Partia Golkar, będzie drugą co do wielkości partią w DRL z 14,8% głosów, a partia Prabowa Gerindra będzie trzecią co do wielkości z 13,7%.

Głosowanie w wyborach do Zgromadzenia Narodowego faworyzuje partie polityczne reprezentowane obecnie w DRL. Przewiduje się, że w nowym parlamencie będzie reprezentowanych osiem z dziewięciu partii reprezentowanych w DRL. Zjednoczona Partia Rozwoju (PPP) – mała partia islamistyczna – Wygląda na to, że DPR straciła mandatyPo tym jak nie udało jej się osiągnąć minimalnego 4-procentowego progu wymaganego do przydziału mandatów parlamentarnych.

Tymczasem żadna z dziewięciu partii niereprezentowanych obecnie w DRL, w tym Indonezyjska Partia Solidarności (PSI) – samozwańcza „partia Jokowi”. przewiduje się, że minie ograniczeń parlamentarnych i bycia reprezentowanym w nowym parlamencie. Drugi syn Jokowiego, Kesang Pangarep, został wybrany przez PSI. jako nowy lider partii We wrześniu 2023 r.

READ  Rajd na rynku akcji Fed, Apple, Tesla, Cloud; Co zrobić teraz

Zwycięstwo pary Prabowo i Gibran było od dawna przewidywane przez renomowane agencje wyborcze. Według Indikatora Politika Ostateczny przegląd wyborów, opublikowanym 9 lutego 2024 r., prowadziło Prabowo z 51,8 proc., Anis z 24,1 proc. i Kanjar z 19,6 proc. The Indonezyjski Instytut Badawczy Z sondażu opublikowanego 10 lutego 2024 r. wynika, że ​​Prabowo planuje poprzeć 51,9 proc. respondentów, Anis – 23,3 proc., a Kanjar – 20,3 proc.

W czasie kampanii wyborczej zarówno Anees, jak i Kanjar zaatakowali Prabowo Kwestionowali jego prawa człowieka Kiedy był generałem armii, pojawiły się zarzuty, że był zamieszany w porwanie działaczy sprzeciwiających się Sugarto. Wątpili w przydatność Prabowa do sprawowania funkcji prezydenta Częste wybuchy emocji I Oskarżył go Podczas jego kadencji na stanowisku ministra obrony wystąpiły nieprawidłowości w kilku projektach zamówień wojskowych.

Ale Prabowo na szczęście udało się pokonać te zarzuty De facto akceptacja ustępującego prezydenta Jokowi swojej kandydatury. Jokowi kontynuował Bardzo znana osoba Wśród Indonezyjczyków – prawie 80 proc. jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych z jego występu na stanowisku prezydenta Indonezji. Za kluczowe czynniki powszechnie uważa się poparcie Jokowi dla Prabowa i powołanie przez niego jego syna Gibrana na zastępcę Prabowa. To przyciągnęło większość wyborców stronie Prabowa.

Wielu obserwatorów krajowych i międzynarodowych uważa, że ​​indonezyjska demokracja ulega pogorszeniu Postrzegana ingerencja Odchodząca administracja skłania się ku instytucjom nadzorującym, takim jak Trybunał Konstytucyjny i Państwowa Komisja Wyborcza (KPU). The Wdrażanie nowego ustawodawstwa Głównym powodem do niepokoju jest ograniczenie swobód obywatelskich i wolności słowa zwykłych Indonezyjczyków.

Jednak obawy te nie znajdują odzwierciedlenia wśród większości indonezyjskich wyborców. Prawie 71 proc. respondentów w lutowym badaniu wskaźnikowym Uwierz w to Indonezyjska demokracja jest w dobrej lub dobrej kondycji. Jedynie 5,9 proc. ankietowanych uważa, że ​​jest ona zła lub bardzo zła.

READ  Rząd Indonezji stworzy „złotą wizę” dla obcokrajowców, którzy chcą mieszkać na Bali

Wybór Prabowa na kolejnego prezydenta Indonezji jest potwierdzeniem popularności Jokowiego wśród zwykłych Indonezyjczyków po dekadzie jego uwagi. Rozwój gospodarczy i infrastrukturalny. Jokowi to ostatni rok sprawowania urzędu, starając się zapewnić wybranemu następcy miażdżące zwycięstwo.

Teraz, gdy zwycięstwo Prabowa jest już pewne, czas pokaże, czy działania Jokowi pozwolą zachować jego dziedzictwo polityczne i gospodarcze, czy też odbędą się kosztem osłabienia fundamentów trzeciej co do wielkości demokracji na świecie.

Alexander R. Arifiando jest starszym członkiem programu dotyczącego Indonezji w Szkole Studiów Międzynarodowych S Rajaratnam (RSIS) na Uniwersytecie Technologicznym Nanyang w Singapurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *