Jokowi zaprzecza pomocy społecznej z powodu niedoborów ryżu

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko Widodo lub Jokowi Niedawny niedobór ryżu na rynku ujawnił kilka przyczyn. Powiedział, że państwowa agencja logistyczna (bulok) faktycznie ma dużo ryżu.

Według niego jedną z przyczyn niedoborów podstawowych artykułów żywnościowych są przerwy w dostawach spowodowane powodzią. „To po prostu problem z dystrybucją, taki jak ten, który miał miejsce w Demak” – powiedział 14 lutego po głosowaniu w Gambir w środkowej Dżakarcie.

Zaprzeczył jakoby niedobór ryżu na rynku wynikał z nadmiernej polityki rządu polegającej na zapewnianiu społeczności ryżowej pomocy społecznej (Panzos). Upierał się, że nie ma związku pomiędzy pomocą społeczną a wzrostem cen ryżu.

Były gubernator Dżakarty ocenił, że pomoc społeczna faktycznie pomogła kontrolować cenę ryżu na rynku i że prowadzona polityka jest zgodna z podstawowymi ekonomicznymi zasadami podaży i popytu.

„Jeśli podaż będzie dostępna i dobrze rozłożona, ceny będą kontrolowane” – powiedział.

Wyraził nadzieję, że ceny ryżu spadną w ciągu najbliższych kilku tygodni. Powiedział, że kiedy odwiedził rynek w Sipinang, ryż był obfity i wkrótce miał zostać rozprowadzony na rynkach detalicznych, supermarketach i w innych miejscach.

Po wewnętrznym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim w Dżakarcie 12 lutego Jokowi nakazał Krajowej Agencji Żywności (BABANAS) zwrot zapasów ryżu bulok na rynek i przygotowanie strategii radzenia sobie z niedoborami ryżu.

RIZKI DEWI AYU | Daniel A. Fajri | Sułtan Abdurrahman | pomiędzy

Wybór nauczyciela: Rząd Indonezji rozważa zawieszenie pomocy społecznej na okres ciszy wyborczej

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Wojownicy kontra... Celtics: Obejrzyj pięć finałów NBA, w tym Stephena Curry'ego, na obu końcach boiska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *