Prabowo Subianto twierdzi, że nie jest „antyzachodni”

Tempo.co, Djakarta – Kandydat na prezydenta nr 2 Prabowo Subianto podkreślił, że nie ma nastrojów antyzachodnich. „Szanowni Państwo, nie jestem antyzachodni” – mówi kandydat na prezydenta podczas rozmowy z Godinem w piątek 12 stycznia 2024 r.

Lubię, lubię jeść Burger Kinga, lubię” – zażartował. Burger King to amerykańska sieć fast foodów specjalizująca się w hamburgerach.

„Problem w tym, że Zachód nas nie kocha, to jest problem. Czasami nie dbają o nas” – powiedział.

Prabowo podało przykład zmiany roli Narodowej Agencji Logistycznej, czyli Bullocka. Według niego wpływ na to miał Międzynarodowy Fundusz Walutowy, czyli MFW.

„Administracja była dobra już za czasów (prezydenta Soeharto), więc po co ją usuwać? Jeśli ceny dla rolników nie były wystarczające, woły były środkiem kontrolnym. [Bulog] przejęło kontrolę, ale utrzymano także konsumentów miejskich. Ale poddaliśmy się MFW” – powiedział.

Prabowo powiedział, że zmarły rząd Indonezji mógł wierzyć, że MFW „kocha” Indonezję. Powiedział jednak, że w stosunkach między Zachodem a Indonezją nie ma „miłości”.

„Jeśli upadniemy, nie będzie ich to obchodzić” – powiedział Prabowo Subianto.

W wyborach powszechnych, które odbędą się 14 lutego 2024 r., staną trzy pary prezydenckie. Konkurencja kandydatów Anies Baswedan-Muhaimin Iskandar, Prabowo Subianto-Gibran Rakabuming Raka i Ganjar Pranowo-Mahfud Md.

Amelia Rahima Sari

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Kontrakty terminowe na S&P 500 wyprzedziły wyższe zyski detaliczne przed Świętem Dziękczynienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *