Lampung popiera obowiązkowy program gimnastyki

JAKARTA (Antara) – Plan ministra ds. młodzieży i sportu Tito Ariodetjo, aby uczynić gimnastykę sportem obowiązkowym na wszystkich poziomach edukacji, uzyskał poparcie kilku kręgów, w tym gubernatora Lampung Arenal Junaidi.

Gubernator Dijunaidi z zadowoleniem przyjął plan ministra, mówiąc, że poinstruuje biura edukacyjne w Lampung, aby nakłoniły szkoły do ​​wprowadzenia obowiązkowej gimnastyki.

„Wprowadzając gimnastykę jako obowiązkowy sport w szkołach, możemy pokazać nasze zaangażowanie w prowadzenie zdrowego stylu życia” – powiedział wojewoda, zgodnie z informacjami opublikowanymi w sobotę na stronie Ministerstwa Młodzieży i Sportu.

Dodał, że plan ministerstwa jest zgodny z zaangażowaniem Lampunga w propagowanie zdrowego stylu życia przy jednoczesnej poprawie jakości edukacji.

„Ustanowienie obowiązkowych zajęć gimnastycznych w szkołach jest zgodne z naszym zobowiązaniem do kontynuowania zdrowego stylu życia i poprawy jakości edukacji w prowincji Lampung” – kontynuował.

Powiedział, że poprawa jakości edukacji może podnieść jakość zasobów ludzkich, wzmocnić konkurencyjność kraju i stworzyć młode pokolenie gotowe do stawienia czoła przyszłym wyzwaniom.

Wcześniej minister Ariotejo powiedział, że jego ministerstwo będzie zachęcać wszystkie instytucje edukacyjne do przyjęcia gimnastyki jako sportu obowiązkowego.

Minister powiedział, że gimnastyka jest niezbędna dla silnego procesu rozwoju fizycznego i charakteru wielu dyscyplin sportu.

„Ministerstwo Młodzieży i Sportu naciska, aby gimnastyka była sportem obowiązkowym w każdej szkole. Obecnie finalizujemy politykę i mamy nadzieję, że zaczniemy ją wdrażać do końca tego roku” – poinformował.

Wielki Projekt Sportów Narodowych (DPON) obejmuje gimnastykę jako jeden z priorytetowych sportów Indonezji, ponieważ gimnastyka stanie się głównym sportem kraju w międzynarodowych zawodach, w tym na igrzyskach olimpijskich.

Tymczasem Indonezyjskie Stowarzyszenie Gimnastyczne (Persani) nadal poprawia wyniki indonezyjskich gimnastyczek. Obecnie stowarzyszenie przygotowuje gimnastyczkę Riftę Irfanaludfi do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu we Francji.

WIADOMOŚCI POWIĄZANE: Jokowi bierze udział w masowej imprezie gimnastycznej ze swoimi zwolennikami w Palembang
Powiązane wiadomości: Igrzyska Azjatyckie (gimnastyka) – Dwie indonezyjskie gimnastyczki rywalizują w finale

READ  2023 NWSL Draft Tracker: Alyssa Thompson zajmuje pierwsze miejsce w Angel City FC.

Przetłumaczone przez: Muhammad Ramdan, Tegar Noorbitra
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *