Prabowo Subianto obiecuje samowystarczalność energetyczną, jeśli zostanie wybrany na prezydenta

Tempo.co, Djakarta – Kandydat na prezydenta Prabowo Subianto zobowiązał się do zapewnienia Indonezji samowystarczalności energetycznej i zaprzestania importu paliw, jeśli zostanie wybrany na prezydenta w nadchodzących wyborach powszechnych.

„Musimy być samowystarczalni pod względem żywności, wody i energii. Będziemy jedynym narodem na świecie, który osiągnie 100 procent. [independent] Biopaliwo z oleju palmowego, kukurydzy i trzciny cukrowej. Przestaniemy importować paliwo (ppm)” – zapowiedział podczas publicznej interakcji Piątek na Uniwersytecie Muhammadiyah w Surabaya.

Zgodnie z ambicją samowystarczalności energetycznej Prabowo Subianto podkreśliło również znaczenie samowystarczalności żywnościowej i wodnej.

„Wzmocnienie systemu bezpieczeństwa narodowego i forsowanie niepodległości państwa poprzez samowystarczalność żywnościową, energetyczną, wodną i kreatywną gospodarkę, zieloną gospodarkę i niebieską gospodarkę” – powiedział.

Przyjmując biopaliwa jako strategiczny plan działania, Prabowo Subianto chce nie tylko zmniejszyć zależność od importu BPM, ale także wnieść pozytywny wkład w ochronę środowiska i wzmocnić niezależność narodową w sektorze energetycznym.

Prabowo Subianto zostanie połączone z Gibranem Rakabumingiem w nadchodzących wyborach powszechnych w 2024 r. Zmierzą się z dwoma kandydatami MD Kanjarem Pranovo-Mahmoudem i Anisem Baswedanem-Muhaiminem Iskandarem.

Adinda Jasmine Prasetyo

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Real Madryt 2-3 Chelsea (5-4 agg.), Liga Mistrzów: reakcja po meczu, oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *