Pożar ziemi w pobliżu lotniska Soekarno-Hatta, dzień 2. Służby wysyłają 30 wozów strażackich

Tempo.co, Djakarta – W sobotę rano, 21 października, służby wysłały 30 wozów strażackich, aby ugasić pożar, który od wczorajszego popołudnia płonie na wysypisku śmieci Rawa Kusing w Tangerang.

W sobotę 21 października 2023 r. Mualim, dyrektor ds. komunikacji w administracji miasta Tangerang, powiedział: „Wysłano wiele jednostek straży pożarnej i dodano ciężki sprzęt, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru.

Mualim powiedział, że w akcji bierze udział 24 strażaków z Tangerang, 2 z Angasa Pura II i South Tangerang, 2 z Bandon i 2 z Dżakarty. Istnieją również 24 zbiorniki na wodę, 10 ciężkiego sprzętu i jedna karetka.

Według Mualima do dziś ogień nadal płonie, choć nie jest tak duży jak w piątek. „W wielu miejscach nadal wybuchają pożary. Dlatego wspólne władze nadal próbują ugasić ogień i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się” – wyjaśnił.

Pożar lądowy na lotnisku Soekarno-Hatta nadal powoduje gęsty dym i istnieje obawa, że ​​pożar może zakłócić loty. „Ponadto odległość między terenem a pasem startowym lotniska Soekarno-Hatta wynosi tylko 2,5 km” – powiedział Mualim.

Joniansya

Wybór nauczyciela: Mieszkańcy boją się eksplozji w wyniku pożaru na wysypisku śmieci w Sarimukti

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Ministrze, z ofiarami katastrofy kolejowej w Bandung należy się dobrze obchodzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *