Powstający na Karaibach huragan Hermine może wpłynąć do Zatoki Meksykańskiej

Po spokojnym początku sezonu huraganów Atlantyk przebudził się, pełen burz i systemów — i przynajmniej jeden z nich mógłby stanowić poważne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych.

Istnieje duże zaniepokojenie skupiskiem deszczu na północ od Wenezueli o nazwie „Invest 98L”, który przetoczył się przez Wyspy Zawietrzne z silnymi wiatrami i ulewnymi opadami. Pozostanie oswojony do weekendu, kiedy beczka z prochem będzie gotowa do przeniesienia się do atmosfery.

W przyszłym tygodniu może wpłynąć do Zatoki Meksykańskiej, choć jej dokładna trasa jest wciąż niepewna. Zakładając, że przekształci się w co najmniej tropikalną burzę, zostanie nazwana Hermine. National Hurricane Center daje 90 procent szans na zrobienie tego.

Na razie każdy, kto mieszka na wybrzeżu Zatoki Perskiej i na Florydzie, powinien zachować ostrożność, ponieważ prognoza rozwija się w nadchodzących dniach.

Fiona uderzy w części Kanady, czyniąc z niej najsilniejszą burzę w regionie

Obecnie jest słabo zorganizowana. Wynika to z turbulentnego ścinania lub zmiany prędkości i/lub kierunku wiatru wraz z wysokością, aby z nim walczyć. Gdy w grę wchodzi opór atmosferyczny, więcej ścinania uderzy w nową burzę. To cięcie pochodzi z wysokiego wylotu lub odpływu Fiony na północnym wschodzie.

Huragan Fiona uderzył w Puerto Rico 18 września, pozostawiając mieszkańców bez prądu, wody i bezpiecznego schronienia. Mieszkańcy Ponce i Salinas podzielili się swoimi historiami. (Wideo: Joanne Murphy, John Farrell, Drea Cornejo/The Washington Post)

Invest 98L przesunie się na zachód w najbliższych dniach, a granica pozostanie do niedzieli. Sprawy będą się bardzo eskalować Wkrótce od niedzieli wieczorem do poniedziałku.

Wtedy 98L porusza się nad jednymi z najcieplejszych wód Oceanu Atlantyckiego. Północno-zachodnie Morze Karaibskie jest nasycone energią cieplną w wodach oceanicznych, takich jak upał lub kąpiel, co ułatwia szybką konsolidację i wzmocnienie nowych sztormów.

W tym samym czasie 98L — do tego czasu prawdopodobnie nazwana burzą — będzie przemieszczać się w systemie wysokiego ciśnienia na wyższym poziomie. Będzie to działać na korzyść 98L na dwa sposoby:

  • Różnica. Wysokie ciśnienie oznacza, że ​​powietrze się rozdziela. Różnica w górnej atmosferze ma efekt podobny do próżni, tworząc próżnię, która ułatwia unoszenie się powietrza na powierzchni. Ten rozwój burz z piorunami przyspieszy szybkość, z jaką ciepły, wilgotny „rdzeń” wdziera się w burzę.
  • Wypisać. Maksymalnie obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to kierunek wyjścia cyklonów tropikalnych na półkuli północnej. To wysokie ciśnienie współpracuje z 98L, aby wydalić „zużyte” powietrze na większych wysokościach z burzy, pozwalając mu na wchłonięcie większej ilości bogatego w soki powietrza od dołu. Wyobraź sobie umieszczenie wentylatora ssącego na szczycie komina. Powietrze jest wciągane i wypuszczane, co oznacza, że ​​więcej powietrza napływa od dołu, a ogień rośnie u podstawy. Ta burza właśnie to zrobi.
READ  2022 MLB Playoffs: drabinka, wyniki, pojedynki, harmonogram z sobotnią grą Wild Card Series 2

W poniedziałek możliwa jest bardzo silna burza gdzieś na północno-zachodnich Karaibach. W tym momencie szybko się nasili.

Można go jednak śledzić w dowolnym miejscu, od meksykańskiego półwyspu Jukatan po środkową Kubę. Ale burza może prześlizgnąć się między tymi obszarami, wchodząc do Zatoki Meksykańskiej w poniedziałek lub wtorek.

Istnieją tylko dwie drogi ucieczki, aby uniknąć Storm Bay. Jeśli słabnie, prawdopodobnie będzie płynąć dalej na zachód, na Karaibach, w kierunku Ameryki Środkowej. Jeśli szybko się wzmocni, skręci na północ od środkowej Kuby i potoczy się w kierunku Atlantyku. Jednak mniejszość symulacji modelowych przedstawia te wartości odstające.

Obejrzyj materiał z surfowania Hurricane Fiona z grzbietu 50-metrowej fali

Większość symulacji modelowych przewiduje, że system znajdzie się w Zatoce — podczas gdy niuanse w atmosferycznych prądach sterujących określą, gdzie burza ostatecznie wyląduje.

Trochę dobrą wiadomością jest to, że jeśli burza wyląduje w północnej lub zachodniej Zatoce Meksykańskiej, suche powietrze z północy Można go nieco osłabić. Nie jest to jednak zbyt duży komfort, gdy w całym regionie Zatoki Perskiej jest cieplej niż przeciętnie w najbardziej aktywnej porze roku dla huraganów.

Jeśli burza przesunie się dalej na wschód, może uniknąć tak suchego powietrza. Jakakolwiek potencjalna ścieżka w pobliżu Florydy byłaby problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *