Powrót do domu na Eid 2024: przeniesienie ruchu z Jawy na Sumatrę

TEMPO.CO, Dżakarta Utrudnienia w ruchu w 2024 roku Powrót Przeniesiony z Jawy na Sumatrę. Według generała policji krajowej Listio Sigita Prabowo miało to miejsce, gdy szczyt powrotu do domu na Jawie rozłożył się na cztery dni. W międzyczasie na bramce płatnej Trans Sumatra wystąpiły korki, ponieważ kilka bramek nadal nie działa.

„Dobrze sobie poradziliśmy ze szczytowym natężeniem ruchu w drodze do domu” – powiedział Listio Sikit Prabowo w poniedziałkowy wieczór podczas sprawdzania stanu KM 70 drogi płatnej Sigambek Utama w Karawang w zachodniej Jawie.

W porównaniu ze szczytem powrotu do domu w 2023 r., ruch w punkcie poboru opłat w Semarang w Kaligangung od 50 km do 414 km odnotował znaczny wzrost o 6–7 procent – ​​dodał.

Chociaż liczba pojazdów wzrosła, w tym roku Ekai Thirunal można obsługiwać lepiej, ponieważ dom wierzchołkowy powraca 5, 6, 7 i 8 kwietnia.

„Dlatego opracowaliśmy formułę poradzenia sobie z napływem Homecoming w 2025 r.” – powiedział.

Powiedział, że tegoroczny powrót do domu był szybszy niż w latach poprzednich. „Na Jawie Środkowej nastąpiła poprawa – podróż, która zwykle trwa około 8 godzin, zajmie od 6 do 7 godzin” – powiedział Sikit.

Od zeszłego piątku na odcinku wschodniej autostrady na Sumatrze na odcinku Palembang-Bedung panuje duży ruch. Jednak w niedzielny wieczór, 7 kwietnia 2024 r., dżem zaczął się rozpadać.

Regionalna policja Sumatry Południowej, dyrektor ds. transportu, główny komisarz M. Pratama Adhisastra wyjaśniła, że ​​istnieje wiele powodów, dla których drogi w kraju są wielogodzinne. Nie tylko w przeddzień postu panuje duża liczba pojazdów, ale także korki powodują niecierpliwi kierowcy. Stwierdziliśmy także, że droga jest wąska, co ogranicza prędkość pojazdów.

Rośnie zainteresowanie podróżami Eid Homecoming płatną drogą Trans Sumatra. Wynika to z niedawnego raportu operatora poboru opłat PT Hutama Karya, z którego wynika, że ​​ruch na płatnej drodze Trans Sumatra (JTTS) znacznie wzrósł.

READ  Delegacja ZEA spotkała się z prezydentem Indonezji w Yogyakarcie

Podczas wydarzenia Eid Homecoming 2024 liczba pojazdów przejeżdżających przez JTTS w dniach 6–8 kwietnia 2024 r. wyniosła 313 800 jednostek, czyli o 47 procent więcej niż w normalne dni, wyjaśnił sekretarz korporacyjny PT Hutama Karya (Persero) Adjib Al Hakim.

Według niego liczba ta stanowi kumulację trendu wzrostowego liczby pojazdów przejeżdżających przez kilka odcinków płatnej drogi, która na płatnej drodze Derbangi Besar – Kayu Agung (Derpeka) wzrosła o 75 349 pojazdów, czyli o 88,4%. Przez plac poboru opłat Palembang – Prabhumulih (Palindra i Inprabu) przejechało 58 397 pojazdów, co stanowi wzrost o 57 procent. Kolejnych 42 215 pojazdów przejechało płatną drogą Binchai – Tanjong Pura (Bincha), co stanowi wzrost o 43 procent.

Sprzeczność na drodze płatnej Chicombeque

Szef policji krajowej, gen. Pol Listio Sikit Prabowo, powiedział, że nadal konieczne jest egzekwowanie ruchu pod prąd, chociaż jego agencja będzie w dalszym ciągu oceniać system po wypadku, w którym w poniedziałek na płatnej drodze Dżakarta–Sigambek zginęło 12 osób.

Z drugiej strony, stwierdził, zapobieganie podobnym wydarzeniom wymaga nie tylko oceny, ale także indywidualnej świadomości pozwalającej ocenić własne warunki. „Zmęczonym osobom radzimy, aby się nie zmuszały” – powiedział.

Policja organizuje wjazd pojazdów na miejsca postojowe w czasie blokady i na arterie komunikacyjne, jeżeli miejsca postojowe są zajęte.

Generalny Inspektor Policji podkreślił, że sprzeczne ustalenia będą na bieżąco oceniane i korygowane.

TIM Tempo | pomiędzy

Wybór nauczyciela: Jasa Marga: Ponad milion pojazdów opuściło Dżakartę 3 dni przed świętem Eid

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *