Powodzie w Saitenreng Rapbang w Południowym Sulawesi zalały 325 domów

Tempo.co, DjakartaCo najmniej 325 domów zostało zalanych w sobotę w wyniku powodzi w regencji Saitenreng Rapbang na południu Sulawesi około godziny 21:00 czasu zachodnioindonezyjskiego (WIB).

Abdul Muhari, szef Centrum Danych, Informacji i Komunikacji o Katastrofach Narodowej Agencji Łagodzenia Katastrof (BNPB), powiedział, że wysokość wody powodziowej wynosiła od 5 do 30 centymetrów.

W pisemnym oświadczeniu wydanym w niedzielę 2 czerwca Abdul powiedział: „Powódź była spowodowana umiarkowanymi lub ulewnymi deszczami i silnym wiatrem”.

Powiedział, że burza spowodowała powalone drzewa oraz zalanie obszarów mieszkalnych i pól ryżowych mieszkańców w Jalan Boros Ponrange, Jalan Emiselan i Saitenreng Rapbang Regency.

„Dane pokazują, że ucierpiało 325 głów gospodarstw domowych (KK), a 140 hektarów pól ryżowych zostało zanurzonych. W zdarzeniu nie było ofiar śmiertelnych” – dodał Abdul.

Dotknięte obszary obejmują wioskę Seriang, podokręg Ladang Penteng, Rijang Bitu, Wala, Majelinf i Lakesi w dystrykcie Maritenge. Zalane zostały także Saitenreng w dystrykcie Watang Chitenreng i wioska Ponrange w dystrykcie Bidu Riawa.

„BPBD (Regionalna Agencja ds. Łagodzenia Katastrof) podjęła działania, zbierając dane na temat dotkniętych obszarów, usuwając powalone drzewa i ewakuując mieszkańców” – powiedział.

Abdul potwierdził, że powódź stopniowo ustępuje.

Testy’ego Luthfianiego

Wybór nauczyciela: BMKG prognozuje dziś częściowe zachmurzenie w Dżakarcie

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Biden zwiedza Ian Damage na Florydzie z DeSantis feud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *