Powodzie nawiedziły północne Luu w Sulawesi, a agencja ds. katastrof ostrzega, że ​​zła pogoda będzie się utrzymywać

TEMPO.CO, Dżakarta Zaatakowano regencję Północnego Luu w prowincji Sulawesi Południowe powódź W czwartek 23 maja 2024 roku około godziny 23:30 czasu lokalnego doszło do wylania rzeki Palias.

W piątek Centrum Kontroli Operacyjnej Krajowej Organizacji Zarządzania Katastrofami (BNPB) dotknęło 812 osób lub 437 domów. Cztery wsie w dystrykcie Mapteseng zostały zalane; Wioski Kapiti, Wioski Sendana Budih 2, Wioski Ujung Matajeng i Wioski Tara Talu.

„Według wstępnych szacunków 437 domów zostało zanurzonych na głębokość od 30 do 100 centymetrów” – powiedział Abdul Muhari, szef Centrum Danych, Informacji i Komunikacji o Katastrofach BNPB.

Powodzie ucierpiały także cztery obiekty oświatowe, osiem miejsc kultu, urząd sołecki i 200 hektarów gruntów rolnych należących do mieszkańców. Jednostka BPBD Northern Luu Regency wraz z personelem policji i wojska oraz ochotnikami ewakuowała mieszkańców w bezpieczniejsze miejsca.

Tymczasem rząd regencji Północnego Luwu przedłużył stan zagrożenia powodziowego o 90 dni, obowiązujący od 7 kwietnia do 5 lipca 2024 r. Z raportów wizualnych wynika, że ​​powódź zaczęła ustępować. Jednak BMKG przewidziało opady deszczu w północnej regencji Luwu przez następne dwa dni.

„BNPB nalega, aby mieszkańcy byli przygotowani na potencjalne ryzyko katastrof hydrometeorologicznych” – powiedział. „Oczekuje się, że w przypadku przedłużających się opadów ludzie mieszkający w pobliżu rzeki będą swobodnie ewakuować się do bezpieczniejszych miejsc”.

Ponadto, ponieważ region wszedł w sezon przejściowy, BNPB zaleca społeczeństwu monitorowanie prognoz pogody za pośrednictwem InfoBMKG i zrozumienie potencjalnego ryzyka związanego z klęskami żywiołowymi za pośrednictwem strony BNPB InaRISK.

Adinda Jasmine Prasetyo

Wybór nauczyciela: Indonezyjski Klub Lotniczy odwołuje Festiwal Aerokultury po katastrofie samolotu BST

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Akcje Azji spadają z powodu jastrzębich obaw o podwyżki stóp procentowych banku centralnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *