Pora deszczowa w Yogyakarcie przypada 30 dni później niż zwykle w ciągu ostatnich 30 lat

Tempo.co, DjakartaThe Yogyakarta Według Biura Meteorologii, Klimatu i Geofizyki (BMKG) pora deszczowa w prowincji będzie od 20 do 30 dni późniejsza niż zwykle w ciągu ostatnich 30 lat od 1991 do 2020 roku.

Renee Graningtias, szefowa stacji badań klimatycznych BMKG Yogyakarta, powiedziała w czwartek 14 września, że ​​pora deszczowa rozpocznie się w regionie w ciągu pierwszych dziesięciu dni (PodstawowyOd listopada do grudnia 2023 r.

Przewiduje się, że sezon będzie wcześniejszy niż w innych obszarach prowincji Kulon Progo Regency. „Pora deszczowa najpierw nadejdzie w północnej części Kulon Progo” – dodał.

Region obejmuje dystrykty Samigalu i Kalipawang, a następnie kilka podokręgów Regencji Slayman. Podstawowy Czyli Duri, Bagem, Kangringen, North Slayman, North Naglik, North Tempel i niewielka część Nkemblak.

Tymczasem w mieście Yogyakarta przewidywana jest ostatnia część pory deszczowej.

Renee powiedziała również, że szczyt pory deszczowej spodziewany jest w Yogyakarcie w lutym 2024 r.

Susza panuje w 21 podokręgach Yogyakarty

Wcześniej BMKG wydało wczesne ostrzeżenie przed suszą dla 21 okręgów Yogyakarty. Są to Bangundapan, Bandul, Dilingo, Imogiri, Kasihan, Boondong, Sedayu i Sewon w Bandul Regency; Kedangsari, Kirisubo, Karangmojo, Ngawen, Blayan, Ponjong i Wonosari w regencji Gunangidul; oraz Berba, Kangringen, Debok, Camping, Kalasan i Slayman w Slayman Regency.

„Obszary w pogotowiu [of drought] „Od ponad 61 dni nie pada deszcz, a prognozowane opady wynoszą mniej niż 20 mm dziennie” – powiedziała Renee.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Indonezja Pogoda: BMKG prognozuje deszcz w wielu obszarach

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Ukraina, Rosja podpiszą umowę o ponownym otwarciu portów zbożowych, mówi Turcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *