Policja na Bali przygotowała cztery zespoły bezpieczeństwa na Światowe Forum Wodne

Denpasar, Bali (Antara) – Policja regionalna na Bali przygotowała cztery zespoły bezpieczeństwa w Nusa Dua, Jimbaran, Kuta i Sanur na 10. Światowe Forum Wody na Bali.

Szef ds. public relations regionalnej policji na Bali, Jansen Avitus Panjaitan, powiedział tutaj w środę, że personel zostanie rozmieszczony w różnych punktach tych grup.

„(Pracownicy) są odpowiedzialni za te klastry w swoich odpowiednich strefach bezpieczeństwa (ochrona)” – dodał.

Na potrzeby 10. Światowego Forum Wody, które odbędzie się w dniach 18–25 maja 2024 r., zainstalowano 1700 kamer monitorujących i połączono je z regionalnym centrum dowodzenia policją na Bali oraz centrum dowodzenia w Nusa Dua.

Banjaitan wyraził nadzieję, że gotowość regionalnej policji na Bali do zapewnienia bezpieczeństwa spotka się z pozytywną reakcją i wsparciem ze strony wszystkich warstw społeczeństwa, zwłaszcza mieszkańców Bali.

Zauważył, że wsparcie mieszkańców Bali będzie miało w przyszłości pozytywny wpływ na branżę turystyczną Bali.

Policja regionalna na Bali przeprowadzi operację Triprata Agung 2024 w dniach 18–27 maja, aby chronić wydarzenie. W operacji weźmie udział 5791 pracowników, w tym funkcjonariusze Komendy Głównej Policji, Policji Regionalnej na Bali, Policji Regionalnej Wschodniej Jawy i Policji Regionalnej West Nusa Tenggara.

Indonezja została wybrana na gospodarza 10. Światowego Forum Wody pod hasłem „Woda dla wspólnego dobrobytu” podczas Zgromadzenia Ogólnego Światowej Rady Wody w Senegalu w 2022 r.

Forum to międzynarodowe zgromadzenie zainteresowanych stron z sektora wodnego, takich jak rządy, parlamenty, przywódcy polityczni, organizacje wielostronne, środowisko akademickie, społeczeństwo obywatelskie i organizacje biznesowe.

Omówionych zostanie kilka ważnych tematów związanych z wodą, takich jak bezpieczeństwo wodne i dobrobyt; Woda dla człowieka i przyrody; Redukcja i zarządzanie ryzykiem katastrof; Zarządzanie, współpraca i dyplomacja wodna; Fundusz Zrównoważonej Wody; oraz wiedza i innowacja.

Oczekuje się, że w forum weźmie udział około 30 000 uczestników ze 172 krajów, w tym kilku głów państw.

READ  Billy Bush robi seksistowskie komentarze na temat Kendalla Jennera – ostateczny termin

Oczekuje się, że forum zapewni nowe rozwiązania i zobowiązania na rzecz osiągnięcia zrównoważonej i sprawiedliwej gospodarki wodnej.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo przygotowuje stronę internetową Światowego Forum Wody Pedia
Powiązane wiadomości: Światowe Forum Wodne wniesie do gospodarki Bali 35–50 mln dolarów: Minister

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *