Policja aresztuje 3 Meksykanów po tym, jak turecki turysta został ranny w napadzie z bronią w ręku na Bali w Indonezji

Indonezyjska policja twierdzi, że aresztowała trzech obywateli Meksyku w związku z napadem na kurortową wyspę Bali, w wyniku którego ciężko ranny został turecki turysta.

Meksykańscy mężczyźni, którzy od 7 grudnia przebywali w charakterze turystów, zostali aresztowani w sobotę w willi w wiosce Ungasan w dystrykcie Padung na Bali, powiedział Johnson Avitus Panjaitan, rzecznik balijskiej policji.

Trzej aresztowani i czwarty Meksykanin włamali się w zeszłym tygodniu do willi w pobliżu popularnej miejscowości turystycznej Ghouta, a następnie wycelowali broń w ochroniarza i zmusili go do poddania się, powiedział Panjaitan.

Czterech mężczyzn uzbrojonych w trzy pistolety oddało strzały w stronę kilku gości, którzy dla bezpieczeństwa wybiegli z willi. Jak podała policja, sprawcy, którzy ukradli z willi banknoty o wartości około 5900 dolarów i indonezyjską walutę, postrzelili 39-letniego Turka w brzuch, lewe ramię i lewy tył klatki piersiowej.

Policja twierdzi, że podejrzani przygotowali broń palną i odnaleźli willę, do której doszło, aby zaplanować napad.

Nagrania z kamer monitoringu i relacje świadków doprowadziły policję do czterech meksykańskich podejrzanych, z których jeden nadal był poszukiwany, a trzech innych paradowało na konferencji prasowej w kajdankach i pomarańczowych kamizelkach.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: Aktualizacje na żywo – The New York Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *