Policja aresztowała domniemanego przywódcę uzbrojonej grupy przestępczej w Highland Papua

Tempo.co, DjakartaPolicja Narodowa (Polri) poinformowała w niedzielę, że aresztowała mężczyznę o inicjałach KTH/PH, podejrzanego o bycie jednym z przywódców Zbrojnej Grupy Przestępczej (KKB) w Highland Papua.

Mężczyzna został aresztowany w piątek (19 maja 2023 r.) o godzinie 13:30 czasu lokalnego, według brygady policji Ahmada Ramadana, szefa biura informacji publicznej Działu Public Relations Polri.

KTH/PH był rzekomo zaangażowany w szereg działań przestępczych prowadzonych przez uzbrojoną grupę przestępczą w Yakukimo w Highland Papua.

Do przestępstw, o których mowa, należy zabójstwo żołnierza armii w dniu 4 listopada 2022 r. oraz ostrzał policji Yakukimo w dniu 29 listopada 2022 r., w wyniku którego zginął funkcjonariusz policji.

„Dodatkowo 30 listopada 2022 r. padły strzały przeciwko Prewencyjnej Grupie Zadaniowej w Korpusie Brygady Mobilnej i 30 grudnia 2022 r. przeciwko Departamentowi Policji Yakukimo” – powiedział podczas kolejnej konferencji prasowej w Dżakarcie.

Ramadoss powiedział, że istnieją dwa dowody, które skłoniły go do wskazania KTH jako podejrzanego w strzelaninie z 30 listopada 2022 r.

Zaznaczył, że obecnie podejrzany przebywa w Komendzie Głównej Policji Papui.

KTH/PH aresztowany po dochodzeniu w sprawie AS, podejrzanego o strzelaninę w Mobile Brigade Corps, który został zatrzymany przez władze 30 listopada 2022 r.

„Zespół dochodzeniowy z pomocą śledczych z Departamentu Policji Yahukimo potwierdził tożsamość podejrzanego, pokazując AS zdjęcie KTH/PH” – wyjaśnił.

AS potwierdził, że osoba na zdjęciu jest liderem KTH/PH, KKB – dodał.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Indonezyjska policja zintensyfikuje wysiłki w celu uwolnienia 4 zakładników w Papui

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Gdy Elon Musk zmienia zdanie na Twitterze, whiplash dla personelu w dzień wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *