Po wizycie w Chinach prezydent-elekt Indonezji Prabowo udaje się do Japonii

Tempo.co, DjakartaPrezydent-elekt Indonezji Prabowo Mówi się, że Subianto przebywa z misją dyplomatyczną w Japonii od 2 do 3 kwietnia Angażuj się w dyskusje Z premierem Fumio Kishidą i innymi osobami Wysoka pozycja Oficerowie. To jest Informacja był ujawnił Ogłosił to w poniedziałek, 1 kwietnia, główny sekretarz japońskiego gabinetu Yoshimasa Hayashi Reutera.

Tempo Po zweryfikowaniu informacji z Ambasadą Japonii w Indonezji Prabowo potwierdziło, że w dniach 2-3 kwietnia Prabowo będzie z dwudniową wizytą w Japonii i obecnie koordynuje spotkania z urzędnikami japońskiego rządu.

Wizyta w Tokio była następstwem wizyty w Pekinie, gdzie w poniedziałek 1 kwietnia przeprowadził rozmowy z nowo wybrany prezydentem Chin Xi Jinpingiem, co stanowiło jego pierwszą podróż zagraniczną niecałe dwa miesiące po zwycięstwie w wyborach urzędującego przywódcy Joko Widodo. Albo Jokowi.

Japonia i Indonezja są rozległymi partnerami strategicznymi zobowiązany Podstawowe zasady i wartości. Hayashi ogłosił przybycie Prabowa na konferencji prasowej Oczekuje się, że będzie promować ściślejszą współpracę dwustronną w różnych dziedzinach.

Ponadto japońska agencja informacyjna GG podała, że ​​Prabowo, były dowódca sił specjalnych i obecny minister obrony, Zamierza także spotkać się ze swoim japońskim odpowiednikiem Minoru Kiharą.Sztuka, Minoru Kihara.

W 2021 r. Prabowo i minister spraw zagranicznych Indonezji Retno Marsudi Zgodnie z porozumieniem Japonia ułatwia także wymianę sprzętu obronnego podczas spotkań ze swoimi japońskimi odpowiednikami Jego ekspansja wojskowych i gospodarczych razem z Z Azją Południowo-Wschodnią Kraje Przeciwko Chinom.

W grudniu Japonia i Indonezja osiągnęły kolejne porozumienie w sprawie zmniejszenia innych barier handlowych.

Reutera

Wybór redaktora: Prezydent-elekt Prabowo Subianto ma dzisiaj spotkać się z Xi Jinpingiem

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Blokada Sanya Covid: Tysiące turystów utknęło na „chińskich Hawajach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *