Po ustąpieniu napięcia papuaska policja zabezpieczyła na potrzeby wyborów 139 wiosek

Jayapura (Andara) – Policja w kurorcie Jayapura w Papui podjęła kroki, aby zapewnić, że 139 wiosek w okręgu jest bezpiecznych i przygotowanych na wybory powszechne, które odbędą się 14 lutego.

Zastępca komisarza policji w ośrodku Jayapura Resort Frederick W. Makrimboyan powiedział, że lokalni funkcjonariusze policji współpracują z ludnością, aby zapewnić, że dystrykt Jayapura jest bezpieczny i gotowy na nadchodzące wybory.

Powiedział, że sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w wiosce Bhumi Bhom, która jest narażona na zakłócenia, poprawiła się, dzięki czemu lokalna ludność może wziąć udział w nadchodzących wyborach.

1 stycznia doszło do starć między mieszkańcami wioski, w wyniku których spalono kilka domów w języku Bhumi.

Możemy jednak potwierdzić, że sytuacja we wsi stopniowo się poprawia, a wieś jest bezpieczna” – powiedział.

Dodał, że aparatowi bezpieczeństwa udało się załagodzić rosnące napięcie między mieszkańcami dwóch wsi w obrębie Demda i przywrócić sytuację do normalności.

„Tradycyjni dygnitarze i mieszkańcy tego obszaru zgodzili się zaprowadzić pokój oraz pomóc policji i wojskowym w stworzeniu bezpiecznego i spokojnego środowiska. Sytuacja ta będzie się utrzymywać, aby umożliwić przeprowadzenie tutaj wyborów” – powiedział.

Podkreślił, że okręg składa się z kilku regionów, takich jak Ayru, Ravenirara, Yokari, Gaure i Yapsi, a jego topografia będzie stanowić wyzwanie dla logistyki wyborczej.

Makrimboyan powiedział, że urzędnicy musieli przekraczać rzeki i inne trudne tereny, aby rozprowadzić logistykę wyborczą w regionach.

Powiedział, że będziemy zwracać szczególną uwagę na tę kwestię, aby zapewnić sprawne dostarczanie logistyki wyborczej do lokali wyborczych na tych terenach.

Powiązane wiadomości: Tambrauw Dystrybucja logistyki wyborczej do obszarów oddalonych Priorytet: KPU
Powiązane wiadomości: Policja w Papui gotowa pomóc KPU w dystrybucji logistyki wyborczej

READ  Co wiemy: Novak Djokovic i Australian Open Chronology

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *