Ekspert żałuje współpracy z Chinami przy kolejnym projekcie kolei dużych prędkości

Tempo.co, Djakarta Achmad Nur Hidayat, starszy ekonomista UPN z Dżakarty i ekspert ds. polityki publicznej, sprzeciwił się we wtorek ponownemu zaangażowaniu z Chinami w Dżakarcie – Surabaya. pociąg ekspresowy Sugeruje się, że projekt, technologie i wiedzę można uzyskać z innych krajów z tym samym rodzajem transportu.

Jego argumentacja nastąpiła po ogłoszeniu przez ministra koordynującego ds. gospodarki morskiej i inwestycji Luhuta Binsara Panjaitana współpracy z Chinami nad kolejnym projektem kolei dużych prędkości.

„Chiny nie są jedynym krajem z szybkimi pociągami. Jest tam Korea Południowa, Japonia, Niemcy, Francja, Włochy” – powiedział Ahmad Tempo we wtorek, 27 czerwca.

Kraje te, zdaniem Akhmata, są bardzo korzystnym porównaniem. Nie tylko w finansowaniu i realizacji projektów, ale także w utrzymaniu stabilności finansów państwa.

Dyrektor generalny Instytutu Narasi uważa, że ​​rząd Indonezji w rzeczywistości traci pieniądze, współpracując z Chinami przy projekcie kolei dużych prędkości Dżakarta-Bandung. „Indonezja utknęła w trybie współpracy z Chinami, który może wydawać się korzystny, ale w rzeczywistości jest odwrotnie” – wyjaśnił.

Ahmad zwrócił uwagę na harmonogram obecnego projektu, który został przesunięty o kilka lat i kosztował szacunkowo 1,2 miliarda dolarów. Mówi się też o słabości w obliczu negocjacji z Chinami.

Jeśli chodzi o dalszą współpracę z Chinami, pozostaje otwarty na opcje współpracy z innymi krajami. Jednak Luhut uważa, że ​​koszt projektu kolei dużych prędkości będzie tańszy, jeśli będzie realizowany z Chinami.

Riri Rahayu | Księżniczka Riani Sanusi

Wybór nauczyciela: Kolej dużych prędkości Dżakarta-Bandung jest ukończona w 92 procentach

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Kyrie Irving może dołączyć do Nets już w niedzielę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *