Plan Prabowa dotyczący obniżenia dopłat do paliwa za bezpłatne obiady może obniżyć wpływy podatkowe, twierdzi obserwator

Tempo.co, DjakartaKomaidi Nodonegoro, dyrektor wykonawczy Instytutu Reform, skomentował wykład Dotacja na paliwo Budżet ma na celu realizację programu darmowych obiadów, jaki obiecywali kandydat na prezydenta Prabowo Subianto i jego rywal Gibran Rakabuming Raka. Komaidi stwierdził, że istnieje duże ryzyko, że projekt zaburzy równowagę budżetu państwa.

Comaidy stwierdziła, że ​​ceny energii są zmienne, a cięcia w budżecie na dotacje na paliwo zmniejszą siłę nabywczą obywateli. Dzieje się tak dlatego, że gdy ceny energii rosną, ludzie dostosowują swoje wskaźniki zużycia, zmniejszając inne koszty.

Powiedział, że spowoduje to ograniczenie wzrostu gospodarczego. „Jeśli wzrost gospodarczy ulegnie spowolnieniu, zmniejszą się także dochody podatkowe, liczone na podstawie wskaźnika PKB” – stwierdził Komaidy. Tempo Sobotni wieczór, 2 lutego. 17.

Comaidy podkreślił, że jeśli zmniejszą się dochody podatkowe, automatycznie zmniejszą się dochody budżetu państwa, ponieważ są one największą ich składową.

Przyszły rząd powinien zachować ostrożność w równoważeniu budżetu, ponieważ makroekonomia i energetyka to jak dwie strony tego samego medalu, co oznacza, że ​​rząd powinien bardziej skupić się na rozwoju sektora energetycznego, aby pobudzić gospodarkę.

Komaidi stwierdził, że panuje przekonanie, że dzisiejszy duży budżet na dotacje na paliwo można skierować na inne programy. Ryzyko jest jednak ogromne, gdyż Indonezyjczycy są w dalszym ciągu bardzo wrażliwi na rosnące ceny energii.

Wymagany budżet szacowany jest na 400 bilionów rupii na obsługę programu bezpłatnych lunchów zainicjowanego przez Prabowo. W tym celu planowana jest redukcja budżetu na dopłaty do paliw – ujawnił w rozmowie z zastępcą komitetu kampanii Prabowo-Kibran Eddy Soekarno. Telewizja Bloomberga 15 lutego.

Później Eddy zaprzeczył planowi obniżenia dopłat do paliw i stwierdził, że jego raport został błędnie zacytowany. Nie zaprzeczył jednak, że Prabowo-Kibron dokona oceny zasad dotacji do energii, jeśli oficjalnie wygra wybory prezydenckie w 2024 roku.

READ  Izraelska para aresztowana po tym, jak mężczyzna utonął w basenie

Riani Sanusi Putri

Wybór nauczyciela: Indonezyjczyk Retno Marsudi ma w najbliższy piątek złożyć ustne oświadczenie w sprawie Palestyny ​​przed MTS

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *