Plan polityki powierniczej rządu Indonezji dla JETP został sfinalizowany w październiku

Tempo.co, Djakarta – Ogłoszono postęp w finansowaniu transformacji energetycznej za pośrednictwem Ministerstwa Koordynującego ds. Gospodarki Morskiej i Inwestycji Partnerstwo na rzecz Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej (JETP). Podkoordynator ministerstwa ds. infrastruktury i transportu, Rachmat Khaimuddin, powiedział we wtorek, że kompleksowy plan inwestycyjny i polityczny. Zakończy się w październiku przyszłego roku.

Porozumienie JETP było omawiane na szczycie G20 na Bali w listopadzie 2022 r. Początkowy budżet uzgodniony na szczycie opiewał na 20 miliardów dolarów. Później JETP zdecydował się zwiększyć budżet do 21,7 miliardów dolarów.

Budżet na transformację energetyczną nie został jeszcze rozdzielony. Rachmut powiedział, że spotkał się już z JETP w Nowym Jorku. Zauważył także, że zapotrzebowanie na budżet Indonezji na transformację energetyczną przekroczyło 21,7 mld dolarów.

„Ale nie ma problemu, śmiało. Rozmowy i planowanie nie zmniejszą emisji” – powiedział.

Wcześniej minister koordynujący ds. morza i inwestycji Luhut Binsar Bandjaitan powiedział, że rząd przygotował różne projekty finansowane z budżetu JETP. Powiedział, że ministerstwo rozpoczęło przygotowania do likwidacji elektrowni węglowych i budowy nowych elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii.

„Indonezja przygotowała projekty o wartości 20 miliardów dolarów. Teraz wciąż czekamy na budżet. [from JETP],” zauważył.

Księżniczka Riani Sanusi

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Rząd Indonezji zamierza do roku 2045 powiększyć morskie obszary chronione do 30%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *