Piżmo Tesli mówi, że recesja potrwa do 2024 r.

21 października (Reuters) – Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział w piątek, że rozważa popyt na samochody elektryczne po tym, jak wcześniej powiedział, że w Chinach i Europie nastąpiło „rodzaj spowolnienia”.

„Tylko zgaduję, ale 24 do wiosny” – powiedział Musk na Twitterze po tym, jak jeden z użytkowników zapytał go, jak długo potrwa recesja. Nie było jasne, czy Musk mówił o globalnej recesji, czy rozszerzeniu w punkcie, który przedstawił w środę w Chinach i Europie.

Akcje Tesli Inc (TSLA.O) Akcje spadły o 6,6%, zamykając się na poziomie 207,28 USD w czwartek, dzień po tym, jak Musk powiedział analitykom podczas telekonferencji, że słabość Chin i Europy jest „trochę trudniejsza, niż byłoby inaczej”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Co najmniej sześć domów maklerskich obniżyło swoje docelowe ceny papierów wartościowych Tesla Bull Wedbush do 300 USD. Wyniki Tesli za trzeci kwartał w środę nie były zgodne z szacunkami analityków.

Podczas gdy Musk powiedział analitykom, że Tesla miał „doskonały popyt” w bieżącym kwartale, powiedział, że producent pojazdów elektrycznych może nie osiągnąć rocznego celu dostaw ze względu na niższą zdolność transportową.

Piżmo zaskoczyło na żądanie podczas lipcowej telekonferencji, początkowo mówiąc, że niepewność makroekonomiczna może mieć pewien wpływ na popyt na pojazdy elektryczne, ale po naciskaniu na szczegóły przez analityka, firma stwierdziła, że ​​popyt nie stanowi problemu. Problem produkcyjny.

Według czerwcowego e-maila, który dotarł do Reutersa, Musk powiedział, że ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki i że Tesla będzie musiała zredukować około 10% swojej siły roboczej. Później powiedział, że obniżka dotyczyłaby tylko pracowników etatowych.

Akcje Tesli straciły w tym roku jedną trzecią swojej wartości. W czwartek spadły o 9% do 16-miesięcznego minimum i osiągnęły 16-miesięczne minimum.

READ  Ministerstwo docenia zaangażowanie ASEAN w dążenie do niebieskiej gospodarki

„Wyniki przyczynią się do dyskusji na temat zniszczenia popytu po śledzeniu dostaw w trzecim kwartale -5% poniżej konsensusu opracowanego przez firmę”, powiedział JP Morgan w oświadczeniu.

Grafika Reutera

Tesla nie spełniła oczekiwań dotyczących marży brutto pojazdu w środę, ponieważ koszty zaważyły ​​na zwiększeniu produkcji w nowych fabrykach w Berlinie i Austin.

„Tesla musi teraz udowodnić, że z powrotem na ulicę, ponieważ bycza narracja wyraźnie uderza w trudny okres, z silnym wzrostem, który obejmuje niezliczone problemy logistyczne, w przeciwieństwie do łagodzenia popytu”, powiedział analityk Wedbush Daniel Ives.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Dyashiego Dutty, Akasha Srirama i Ann Marii Shibu w Bangalore i Hyunjoo Jina w San Francisco; Montaż dokonali Shaunak Dasgupta, Matthew Lewis i Savio D’Souza

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *