Pasażerowie tłoczyli się przy bramkach odlotów lotniska Halim w dniu Eid D+3

JAKARTA (ANTARA) – Setki pasażerów zebrało się przy bramce odlotów lotniska Halim Pertanakusuma we wschodniej Dżakarcie w niedzielę lub trzeciego dnia po Eid al-Fitr 1445 AH.

O 9:00 czasu lokalnego brama była pełna potencjalnych pasażerów.

Większość z nich pochodziła z różnych części Indonezji i spędzała święta Eid w Dżakarcie i okolicach metropolii.

Jednym z nich był Farli, który był w drodze do Padang na Zachodniej Sumatrze po spędzeniu wakacji Eid w Tebok na Zachodniej Jawie.

Gdy w niedzielę miał wejść do bramki odlotów lotniska Halim, powiedział: „Tak, spędziłem tutaj wakacje Eid. Przyjechałem z Patang do Dżakarty i przybyłem do Debok. Teraz wracam do Patang”.

Powiedział, że atmosfera obchodów Id al-Fitr w Dżakarcie i Debok była spokojna.

On i członkowie jego rodziny postanowili spędzić święta Eid w dwóch miastach, aby móc odwiedzić swoich bliskich.

Tymczasem inny pasażer, Sayafrudin, powiedział, że udaje się do Jambi na Sumatrze po wakacjach Eid w Bokur w zachodniej Jawie.

Oprócz spotkań z członkami rodziny zdecydował się spędzić święta Eid w Bogur, aby odwiedzić atrakcje turystyczne w Dżakarcie i okolicach.

Wyjaśnił, że wakacje Eid w Dżakarcie i Pokorze były ekscytujące, ponieważ mógł odwiedzić wiele atrakcji turystycznych, takich jak Ankol Dreamland, Wildlife Park Taman Safari Indonezja i Pomnik Narodowy (Monas).

„Tutaj jest więcej zabawy, ponieważ Jambi jest mniej entuzjastyczny. Dlatego chciałem pojechać do Dżakarty, aby zagrać” – powiedział.

Zarząd Portu Lotniczego Halim Pertanakuzuma oszacował, że szczyt powrotów na lotnisku nastąpi w okresie od D+3 do D+4 po Eid 14:45 H lub w dniach 14–15 kwietnia 2024 r.

Powiązane wiadomości: Eid D+3: Policja wdraża ruch jednokierunkowy z Bangkoku do Dżakarty
Powiązane wiadomości: Minister potwierdza powrót Eid w C Java, W Java

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *