Partia Pracy i związki zawodowe powinny zorganizować protest, wzywając rząd do porzucenia Tabery

Tempo.co, DjakartaPartia Robotnicza i Konfederacja Indonezyjskich Związków Zawodowych (KSPI) zaplanowały demonstrację w odpowiedzi na decyzję prezydenta Joko Widodo lub Jokowi. Zamówienie Wszyscy pracownicy, pracownicy rządowi i pracownicy prywatni, do udziału w programie Public Housing Savings lub Tabera.

Program jest dostępny stan W Rozporządzeniu Rządu (PP) nr 21 z 2024 r., PP nr. Poprawka 25/2020 została podpisana przez Prezydenta w poniedziałek 20 maja.

„Podejmiemy natychmiastowe działania Uważne monitorowanie stanowiska rządu w sprawie uchylenia PB NIE w Taberze. 21/2024” – Iqbal, przywódca Partii Pracy i szef KSPI, powiedział Tempo w czwartek 30 maja.

Poinformował dalej, że udzieli rząd Mniej więcej Dwa tygodnie na wycofanie przepisu. „Rajd mógłby odbyć się jeszcze w tym tygodniu” – dodał.

Według niego projekt Tabera Skutkuje to potrąceniami z wynagrodzeń pracowników jako niewłaściwe Nakłada ciężar Robotnicy i ludzie. Dalej, Nie jest jasne, czy pracownicy automatycznie otrzymają mieszkanie po zapisaniu się do programu.

„ Kierując się zdrowym rozsądkiem i w oparciu o obliczenia matematyczne 3 proc [of a worker’s salary, which is paid by employers at 0.5 percent and by workers at 2.5 percent] Robotnikom nie będzie dość Zakup Dom po przejściu na emeryturę lub po zwolnieniu” – zapewnił.

Powiedział, że istnieje realne płace pracowników spadła 30 procentOd prawie trzech lat panuje stagnacja, a ostatni wzrost był minimalny.

„Jeśli nastąpi 3-procentowa obniżka kwoty Tabera, obciążenie pracowników niewątpliwie będzie większe, zwłaszcza że odliczenia dla pracowników są pięciokrotnie większe niż dla pracodawców” – dodał.

Tabera wierzył, że plan Wydaje się, że ma ona na celu przede wszystkim gromadzenie środków publicznych, zwłaszcza ze strony pracowników, urzędników służby cywilnej, personelu indonezyjskiej armii i policji (TNI/Polri) oraz ogółu społeczeństwa. „Nie dopuśćcie do nowej korupcji w Taberze, takiej jak ta, która wydarzyła się w ASABRI i TASPEN” – powiedział, odnosząc się do przypadków korupcji z udziałem państwowych firm ubezpieczeniowych.

READ  Prezydent zainaugurował dwa odrestaurowane po tsunami porty w zatoce Balu

Z tego powoduPartia Pracy i KSPI zwróciły się do rządu o zmianę ustawy o taberze i jej rozporządzeń rządowych. „Należy odłożyć wdrożenie programu Tabera. To jest potrzebne Pełna recenzja i monitorowanie w celu zapobiegania korupcji Jest gotowy do wdrożenia bez obciążania pracowników, urzędników państwowych, uczestników TNI, Polri i Tapera.– podsumował Iqbal.

Dephara Thanya Paramita

Wybór nauczyciela: Godin stanowi odpowiedź na rządową politykę oszczędności w zakresie mieszkalnictwa publicznego „Tapera”.

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *