Papież Franciszek odwiedzi Indonezję 3 września: Minister ds. Religii

Dżakarta (Antara) – Papież Franciszek odwiedzi Indonezję 3 września, powiedział indonezyjski minister ds. religijnych Jakut Solil Kumas.

Kumas powiedział, że rząd Indonezji został powiadomiony przez władze Watykanu o zbliżającej się wizycie głowy Kościoła katolickiego.

„To rzeczywiście zaszczyt dla narodu indonezyjskiego” – stwierdził Kumas w niedzielnym oświadczeniu wydanym przez swoje biuro.

Powiedział też, że prezydent Joko Widodo czeka na przyjazd papieża Franciszka do Indonezji.

Cuomos przypomniał, że 8 czerwca 2022 r. osobiście dostarczył Franciszkowi list Prezydenta zapraszający go do odwiedzenia Indonezji.

„Dzięki Bogu, po prawie dwóch latach oczekiwania papież Franciszek w końcu odwiedza Indonezję. Będzie to wyjątkowy moment, szczególnie dla wszystkich katolików” – powiedział minister.

Podczas swojej wizyty w Indonezji wyraził nadzieję, że Franciszek osobiście zaobserwuje i doświadczy różnorodności kulturowej i harmonii religijnej pomiędzy różnymi wyznaniami w Indonezji.

„Indonezja może utrzymać tolerancję i pokój między różnymi wyznaniami, w tym wyznaniami lokalnymi. Mamy nadzieję, że papież Franciszek będzie mógł osobiście dbać o różnorodność Indonezji” – zauważył Kumas.

Franciszek planował wcześniej wizytę w Indonezji, ale została ona odwołana ze względu na pandemię.

Powiązane wiadomości: Wspólne wartości leżące u podstaw stosunków Indonezji-Watykanu: Minister
Powiązane wiadomości: Minister Kumas spotyka się z papieżem Franciszkiem, aby rozszerzyć zaproszenie Jokowi

READ  Credit Suisse odkupi 3 miliardy dolarów długu, sprzeda hotel w obliczu utrzymującego się strachu przed kredytem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *