Indonezyjski przemysł wytwórczy potrzebuje 682 000 pracowników rocznie: minister

PADANG, W Sumatra (Antara) – Krajowy przemysł wytwórczy potrzebuje co roku co najmniej 682 tys. nowych pracowników, ale zapotrzebowanie to nie jest zaspokajane, powiedział minister przemysłu Agus Kumiwang Kartasasmita.

Oświadczenie złożył w poniedziałek podczas publicznego wykładu na temat poprawy wskaźnika zaufania przemysłowego (IKI) poprzez poprawę zasobów ludzkich w przemyśle na Uniwersytecie Andalas w Batang na Zachodniej Sumatrze.

Stwierdził, że popyt nie jest zaspokajany, ponieważ umiejętności absolwentów nie odpowiadają potrzebom świata biznesu.

Według Narodowego Spisu Pracy (SAGARNAS) w 2022 roku w kraju było 8,42 mln bezrobotnych, a stopa otwartego bezrobocia kształtowała się na poziomie 5,86 proc.

Dywidenda demograficzna Indonezji stanowi zarówno szansę, jak i wyzwanie, zauważył Kartasasmitha. Tylko 13 procent ludności Indonezji w wieku produkcyjnym posiada wykształcenie wyższe, a w pozostałej części dominują absolwenci gimnazjów i szkół średnich.

Powiązane wiadomości: RI-Japan współpracuje przy szkoleniu HR w produkcji w celu wykorzystania Przemysłu 4.0

Podkreślił, że kolejnym wyzwaniem dywidendy demograficznej jest to, że co roku 1,65 mln absolwentów szkół średnich i 1,8 mln absolwentów szkół średnich nie kontynuuje nauki na poziomie wyższym.

Oznacza to, że co roku przybywa 3,45 miliona nowych osób poszukujących pracy.

Dla porównania, możliwości zatrudnienia są stosunkowo ograniczone. Na przykład przemysł produkcyjny potrzebuje każdego roku około 682 000 nowych pracowników.

Dlatego Ministerstwo Przemysłu uważa rozwój społeczny poprzez kształcenie zawodowe za ważny dla zapewnienia konkurencyjności kraju, zwłaszcza że Indonezja osiągnie szczyt dywidendy demograficznej w 2030 roku.

Ponadto przewiduje się, że do roku 2045, czyli w setną rocznicę uzyskania niepodległości, populacja Indonezji osiągnie 318,7 miliona, co oznacza tempo wzrostu populacji na poziomie 1,25 procent rocznie.

Powiązane wiadomości: Sektor produkcyjny chce wnosić 30% PKB: Minister
Powiązane wiadomości: Rozwój produkcji wydaje się pochłaniać siłę roboczą: Ministerstwo

READ  Ambasador Indonezji powiedział, że dwustronne stosunki z Malezją pozostaną silne niezależnie od wyników wyborów.

Przetłumaczone przez: Muhammad Zulfikar, Raqa Adji
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *