Papua Zachodnia przedstawia Pit the Conductor jako symbol Besperavis 2025

MANOKWARY, PAPUA ZACHODNIA (ANTARA) – Rząd prowincji Papua Zachodnia oficjalnie wprowadził „Pokonaj dyrygenta” jako symbol 14. Narodowej Partii Chórów Kościelnych (Besparawi) w roku 2025.

Sekretarz regionalny Papui Zachodniej Jacob Fonataba oficjalnie odsłonił w poniedziałek symbol Besparawi. W wydarzeniu wziął udział Jean Marie Tulung, dyrektor generalny ds. poradnictwa dla społeczności chrześcijańskich w Ministerstwie Religii.

Regionalne Forum Łącznikowe Przywódców prowincji (Forgopimda) i przewodniczący dystryktu Manokwari, Hermes Indu, byli także obecni na wydarzeniu inaugurującym emblemat.

„Pit the Conductor to pisklę kazuara o imieniu Pit, które jest symbolizowane jako dyrygent otoczony (muzycznymi) nutami” – wyjaśnił Fonataba.

Powiedział, że wypuszczenie symbolu wskazuje, że rząd prowincji Papua Zachodnia jest gotowy na organizację 15. edycji Besparawi.

Korporacja Rozwoju Regionalnego Besparawi w Papui Zachodniej (LPPD) poczyniła szereg przygotowań do przyszłorocznego wydarzenia.

Fonataba wyjaśnił, że Besbaravi prowadzone jest z myślą o rozwoju mentalnym, duchowym i etycznym chrześcijan.

Rząd zobowiązał się do wspierania wszelkich działań, które pielęgnują duchowość i kreatywność społeczeństwa.

„Rząd jest odpowiedzialny za wartości moralne i religijne społeczeństwa, aby stworzyć bezpieczne, pokojowe, rozwinięte i dostatnie warunki regionalne” – zauważył.

Podkreślił, że wiele lokalizacji przygotowanych na Narodowe Besparawi 2025 obejmuje budynek PKK w Papui Zachodniej, budynek Dharma Vanita w Papui Zachodniej, budynek policji regionalnej w Papui Zachodniej, University of Papua Hall i kościół Petrus Amban.

Manokwari, stolica prowincji Papua Zachodnia, jest gotowa wesprzeć 14. imprezę w Besparawi, powiedział Hermes Indu, szef okręgu Manokwari.

Według Indo wydarzenie to mogłoby przyspieszyć rozwój Manokwari, zwanego Miastem Ewangelii.

Powiązane wiadomości: Rząd nada priorytet podejściu do opieki społecznej w celu promowania rozwoju Papui
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Minister Mastuki inauguruje Targ Ludowy w Biak Namfor w Papui
Powiązane wiadomości: Papua Zachodnia wezwana do przeznaczenia budżetu na spisy ludności rdzennych Papuasów

READ  Brian Robinson Jr. z Washington Commanders mówi, że „operacja poszła dobrze” po tym, jak został postrzelony podczas próby napadu lub kradzieży samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *