Osuwiska, powodzie, 15 ofiar śmiertelnych w Południowym Sulawesi w Indonezji Wiadomości pogodowe

Agencja Zarządzania Katastrofami podała, że ​​ewakuowano 115 osób, a ponad 100 domów zostało uszkodzonych.

Co najmniej 15 osób zginęło w indonezyjskiej prowincji Sulawesi Południowe po ulewnych deszczach, które spowodowały osunięcia ziemi i powodzie, zmiatając dziesiątki domów i uszkadzając drogi – podała krajowa agencja zarządzania klęskami żywiołowymi.

Indonezja jest podatna na osuwiska ziemi w porze deszczowej, która rozpoczęła się w styczniu. Problem ten zaostrzył się na niektórych obszarach w wyniku wylesiania, a długotrwałe deszcze spowodowały zalanie części kraju, obejmującego 17 000 wysp.

Osuwisko miało miejsce w piątek w regencji Luwu w Południowym Sulawesi – poinformował w sobotnim oświadczeniu rzecznik Indonezyjskiej Agencji Łagodzenia Katastrof (BNPB), Abdul Muhari.

„W sumie 14 mieszkańców zginęło w wyniku powodzi i osunięć ziemi w regencji Luwu” – powiedział.

Abdul powiedział, że w innej części Południowego Sulawesi co najmniej jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.

Według BNPB ponad 100 domów zostało poważnie uszkodzonych, 42 zostały zmiecione, a cztery drogi i most zostały uszkodzone.


Około 115 osób ewakuowano do meczetów lub domów krewnych, a próby ewakuacji dotknęły ponad 1300 rodzin.

W Indonezji doszło ostatnio w porze deszczowej do ekstremalnych zjawisk pogodowych, które zdaniem ekspertów są bardziej prawdopodobne ze względu na zmianę klimatu.

W marcu co najmniej 30 osób zginęło w wyniku gwałtownych powodzi i osunięć ziemi na Sumatrze.

W ostatnich dniach kilka indonezyjskich miast również zgłosiło ekstremalne upały, ale krajowe biuro meteorologiczne BMKG stwierdziło, że rosnące temperatury nie są częścią fali upałów, która obecnie dotyka znaczną część regionu Azji Południowo-Wschodniej.

READ  Przerażające nagranie kobiety ciągnącej psa za skuterem na Bali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *