Orangutan Ragus stosował leki ziołowe, aby się wyleczyć

Jest to pierwszy udokumentowany przypadek samoleczenia się zwierzęcia.

Ragus, orangutan
Źródło: Getty Images

Nierzadko zdarza się, że zwierzęta na wolności doznają poważnych obrażeń. Od uwikłania się w katastrofy spowodowane przez człowieka po obrażenia w wyniku konfliktów wewnątrzgatunkowych – istnieje wiele sposobów na zranienie.

Jedną z rzeczy, która nie jest powszechnie spotykana, jest to, że zwierzęta używają leków roślinnych do leczenia ran. Naukowcy twierdzą, że tak właśnie się stało, gdy obdarty orangutan zagoił się po zranieniu w walce z innym orangutanem.

Kontynuacja artykułu poniżej reklamy

Ragus trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak jego ulepszona metoda pierwszej pomocy trafiła do odbiorców, a teraz naukowcy twierdzą, że takie podejście do leczenia rodzi pytania o relacje między ludźmi, zwierzętami i medycyną. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co jeszcze eksperci mają do powiedzenia na temat tego ekscytującego nowego rozwiązania.

Ragus, orangutan
Źródło: Getty Images

Kontynuacja artykułu poniżej reklamy

Znaleziono orangutana leczącego się liśćmi liany.

Jak wynika z ustaleń opublikowanych w Raporty naukowe Dziennik zauważył, jak ranny orangutan nakładał pastę Przeżute liście liany za swoje obrażenia. Za NPRTen gatunek liany jest dobrze znaną winoroślą Mają właściwości lecznicze.

Kilkudniowa kuracja jest pierwszym udokumentowanym przypadkiem stosowania przez zwierzę leków roślinnych do samodzielnego leczenia ran zewnętrznych. Ponieważ obserwacje miały miejsce na chronionym obszarze indonezyjskiego lasu deszczowego, badacze zastanawiają się teraz, gdzie ragus nauczył się tej metody.

Wiadomo, że orangutany mają społeczny styl uczenia się, więc mógł widzieć, jak inny orangutan leczy w ten sposób swoje rany. Inna teoria głosi, że mógł to odkryć zupełnie przypadkowo, po tym jak inna część jego ciała zetknęła się wcześniej z liśćmi.

Naukowcy szukają jednak wskazówek na temat związku między orangutanami a ich ludzkimi przodkami oraz tego, czy ten wzorzec był przekazywany z pokolenia na pokolenie.

READ  2022 NFL Scouting Combine – wyniki trzeciego dnia: Georgia kradnie show, przeboje na krawędzi pokazują głębię

Kontynuacja artykułu poniżej reklamy

To nie pierwszy raz, kiedy badacze widzieli, jak zwierzęta leczą się same, jak na przykład odkrycie Ragusa dotyczące samoleczenia. Wiadomości NBC Odnotowano, że szympansy w rzadkich przypadkach zjadają liście niektórych roślin, co według badaczy ma na celu leczenie choroby lub infekcji.

W 2008 roku odkryto, że orangutany borneańskie pocierają zrobioną z nich pastę. Dracena cantleyi roślinaStosowany przez ludzi w celu łagodzenia bólu stawów i kości, Wiadomości NBC.

Ty Zwierzę może być nawet leczone środkami ziołowymi w domu, szczególnie jeśli masz psa. Wiadomo, że nasi czworonożni przyjaciele zamiatają trawę na podwórku podczas bólów brzucha, co według ekspertów może im pomóc uzyskać ulgę.

Kontynuacja artykułu poniżej reklamy

Historia Ragusa jest inna, ponieważ eksperci uważają, że mogą one dać impuls szympansom i innym zwierzętom, ale jest to pierwszy udokumentowany przypadek zwierzęcia z widocznym urazem za pomocą rośliny leczniczej. Właściwości samoleczenia.

Kontynuacja artykułu poniżej reklamy

Ragus to 30-letni orangutan sumatrzański.

Naukowcy wiedzieli o Ragusie od 2009 roku, ponieważ często odwiedzał chronione obszary lasu deszczowego. Ta znajomość pozwoliła im dokładnie i dokładnie udokumentować proces gojenia, ponieważ Ragus był już przyzwyczajony do ich obecności.

Myśl o zwierzętach posiadających zdolność samodzielnego identyfikowania rodzajów roślin, których potrzebują do leczenia, jest absolutnie niesamowita i rodzi pytania o to, jak bardzo zwierzęta znają i rozumieją otaczający je świat. uczyć się z Oni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *