Opłaty za wizę po przyjeździe na Bali mogą się potroić w nadchodzących miesiącach

Udostępnij artykuł

Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Indonezji, Sandiaga Uno, potwierdziła w tym tygodniu, że nadal trwają dyskusje na temat podwyższenia opłaty wizowej.

Wciąż pojawiają się spekulacje na temat tego, jak duża podwyżka zostanie wprowadzona, a kilka źródeł sugeruje, że opłata może się potroić.

Paszport Wiza.jpg

Obecnie wiza pobytowa do Indonezji kosztuje 500 000 IDR i jest ważna 30 dni. Wizę tę można jednorazowo przedłużyć o kolejne 30 dni za dodatkową opłatą.

Wiza jest dostępna dla podróżnych z 92 krajów, co czyni ją jednym z najszerzej dostępnych programów wizowych po przyjeździe na świecie.

W rozmowie z dziennikarzami minister Uno nie zdementował plotek Trzykrotny wzrost Opłata za wizę w dniu przyjazdu; Powiedział, że jakakolwiek zmiana stawki byłaby zgodna z innymi krajami oferującymi podobne rodzaje wiz.

— powiedział minister Uno.[we] Wciąż patrząc na benchmarki z innymi krajami. Ale znowu naszym celem jest turystyka wysokiej jakości. samą Bali [we want] Jakość i godna turystyka kulturalna.”

Powiedział też, że wszystkie partie w strukturze rządowej w Indonezji i prowincji Bali powinny ze sobą współpracować.

„Naprawdę musimy współpracować, innowacyjnie i adaptacyjnie”, aby znaleźć sposób na zapewnienie wysokiej jakości turystyki w całym kraju, powiedział minister Uno.

Potwierdził: „Staramy się również zwiększyć liczbę [international] 8,5 mln turystów [annually, nationally]Z tego Bali planuje 4,5 miliona wizyt.

5 najlepszych planów ubezpieczenia podróżnego na rok 2023 Już od 10 USD tygodniowo

Przemawiając z Nusa Dua na Bali, minister Uno dodał swoje trzy grosze w sprawie niedawnego wzrostu liczby źle zachowujących się turystów na wyspie.

Powiedział: „Jeśli mówimy o czterech milionach turystów przyjeżdżających tutaj, problem może nadal stanowić bardzo mały odsetek”.

Podzielił się nadzieją, że turyści powinni poznać kulturę Bali, aby takie incydenty się nie powtórzyły.

READ  Dr. Myślenie o społeczno-politycznych implikacjach relokacji stolicy Indonezji z Detonem Rukmaną

Minister Uno powiedział, że jego zdaniem wzrost braku szacunku i nielegalnych zachowań był wynikiem ignorancji, dodając, że kolektyw „my” ponosi odpowiedzialność za skuteczne komunikowanie zasad i oczekiwań.

Komentarze ministra Uno na temat możliwego wzrostu opłaty za wizę po przyjeździe są bezpośrednią odpowiedzią na pragnienie gubernatora Kostera, aby zwiększyć opłatę za wizę na Bali.

Gubernator Koster chce, aby Bali było droższe dla turystów, mając nadzieję, że odstraszy to turystów, którzy źle się zachowują.

Chce też więcej kontroli finansowych turystów ubiegających się o wizy w dniu przyjazdu.

Kobieta-przylot-imigracja na lotnisku

Indonezja oficjalnie anulowała program ruchu bezwizowego dla 159 krajów. Obecnie tylko podróżni z krajów ASEAN mogą podróżować po Indonezji bez wizy.

Z punktu widzenia podróżnika jest to prosta zmiana prawna, ponieważ program został zawieszony od początku kwarantanny.

Kiedy granice zostały ponownie otwarte w lutym 2022 r., turyści mogli wjechać do kraju, korzystając z płatnych wiz.

To formalne zniesienie ruchu bezwizowego dla turystów do Indonezji jest formalną zmianą polityki, która odzwierciedla to, co zostało już wdrożone od czasu zniesienia ostatecznych ograniczeń Covid-19.

Ale dowodzi to, że Departament Imigracji i Departament Turystyki poważnie podchodzą do wyznaczania granic finansowych, aby zapewnić zrównoważony wzrost turystyki w kraju.

International-Arrivals-Walking-Traditional-Gate-at-Bali-Airport

Obecnie najbardziej odpowiednią wizą dla większości wczasowiczów i osób podróżujących na krótko na Bali jest wiza w dniu przyjazdu.

Turyści mogą ubiegać się o wizę po przylocie, kiedy wylądują na międzynarodowym lotnisku I Gusti Ngurah Rai lub złożyć wniosek i zapłacić za wizę online 48 godzin przed przylotem.

Pasażer-ręce-czerwony-paszport-na-lotnisku-imigracyjnym

Wiza kosztuje 500 000 IDR, a wpuszczani są obywatele 92 krajów, w tym Australii, Nowej Zelandii, USA i większości krajów europejskich.

Urzędnicy imigracyjni ostrzegają turystów, że istnieje tylko jedna oficjalna strona internetowa, na której można ubiegać się online o wizę w dniu przyjazdu. Spójrz tutaj.

READ  OIKN twierdzi, że inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych i Rosji wykazują zainteresowanie rozwojem IKN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *