ONZ spodziewa się 10 milionów zagranicznych turystów do 2023 roku

JAKARTA (ANTARA) – Liczba przyjazdów turystów międzynarodowych do Indonezji osiągnie 10 milionów do 2023 roku, powiedział Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaka Salahuddin Uno, przekraczając docelową liczbę 8,5 miliona.

„W Ministerstwie Turystyki i Gospodarki Kreatywnej zapewniamy wytyczne dotyczące wyników dla podmiotów z branży turystycznej i gospodarki kreatywnej. To (cel) zostało dwukrotnie zmienione, a teraz nowa liczba wynosi 8,5 miliona”, zauważył Uno w Indonezyjskiej sprzedaży detalicznej w 2023 r. Wydarzenie Summit (IRS) we wtorek.

W tym celu minister zaapelował do przedsiębiorców detalicznych o przygotowanie się do świadczenia usług i dostarczania produktów turystom.

Uno oczekuje, że turyści będą kupować produkty od nowoczesnych detalistów w Indonezji.

Według ministra sektor detaliczny ma największy udział w krajowych wyjazdach turystycznych, a do 2023 r. docelowych jest od 1,2 do 1,4 miliarda podróży.

W tym celu zachęcał detalistów do korzystania z mediów społecznościowych w celu zwiększenia reklam.

Zauważył, że na ruchy tłumu duży wpływ mają promocje i wydarzenia detalistów. Tym samym konsumpcja gospodarstw domowych, która w największym stopniu przyczynia się do wzrostu gospodarczego, może nadal rosnąć.

„W tym roku odnotowaliśmy trzy tysiące wydarzeń, które mogą wygenerować do 12 miliardów dolarów wsparcia gospodarczego” – powiedział.

Przy tej okazji minister zwrócił uwagę na wyzwanie, jakim jest zła jakość powietrza w Dżakarcie, zagrażająca potencjałowi turystyki zakupowej w Indonezji. W rzeczywistości Dżakarta jest drugim po Bali punktem wejścia dla międzynarodowych turystów.

Potwierdził, że rząd jest zaangażowany w zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w Dżakarcie. Środek ten ma na celu zapobieganie zagrożeniom dla zdrowia i przyjazdów turystów oraz gospodarki.

„Dlatego w krótkim okresie dokonamy zmian klimatycznych. Zasadniczo zmienimy nasz styl życia, od wszystkich, którzy wcześniej używali samochodów na paliwa kopalne, prowadzimy (ludzi) do paliw elektrycznych (pojazdy)” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Debara stanie się światowej klasy wioską turystyczną Indonezji: minister
Powiązane wiadomości: Ministerstwo uruchamia program porozumień środowiskowych 2023, aby pobudzić sektor hotelarski

READ  Wojna, inflacja i zapasy ropy rosną, gdy ostrzegają rentowności

Przetłumaczone przez: Ade Irma, Raga Adji
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *