OIKN twierdzi, że inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych i Rosji wykazują zainteresowanie rozwojem IKN

Tempo.co, DjakartaInwestorzy z Rosji i Stanów Zjednoczonych wykazali zainteresowanie rozwojem Nusantary, nowej stolicy we wschodnim Kalimantanie w Indonezji, poinformował w piątek 1 grudnia 2023 r. Urząd Stolicy Nusantara (OIKN).

„Nusantara odwiedziły dwie (rosyjskie) firmy zainteresowane sektorem pojazdów elektrycznych i turystyką” – powiedział zastępca dyrektora OIKN ds. finansów i inwestycji, Agung Wigaksono.

Powiedział, że rosyjskie firmy złożyły do ​​OIKN dwa listy intencyjne w celu ujawnienia możliwości inwestowania w Nusantara.

Powiedział, że inne delegacje rosyjskie odwiedziły biuro OIKN w Dżakarcie.

„Omawialiśmy wiele rzeczy, którymi interesuje się rosyjska delegacja, takich jak transport, turystyka, inteligentne miasto itd., ale nie przedstawiliśmy jeszcze listu intencyjnego” – powiedział Vixono.

Dodał, że rozwojem Nusantary interesują się także niektórzy inwestorzy z USA.

„Inwestorzy amerykańscy są zainteresowani byciem głównym deweloperem stref ekonomicznych poza Centralnym Okręgiem Rządowym (KIPP) w Nusantara” – wyjaśnił.

Niedawno OIKN, cztery amerykańskie firmy technologiczne i jedna amerykańska instytucja akademicka nawiązały współpracę, aby wspierać rozwój Nusantary.

Cztery firmy technologiczne, które podpisały protokół ustaleń (MoU) z OIKN, to Cisco, Autodesk, Microsoft i Instytut Badań nad Systemami Środowiskowymi (ESRI).

Podpisanie protokołu ustaleń stanowi formę udziału globalnych firm w rozwoju Nusantary jako inteligentnego miasta.

OIKN nawiąże współpracę z Doerr School of Sustainability na Uniwersytecie Stanforda w celu stworzenia centrum badań i innowacji w nowej stolicy.

Planowany rozwój Nusantary ma na celu przyspieszenie krajowej transformacji gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem Indonezji.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Komary Wolbachia nie są genetycznie modyfikowane

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Zator na tankowcu w Turcji powoduje nałożenie embarga na ropę na Rosję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *