OIKN przygotowuje plan działania mający na celu rozwój edukacji w nowej stolicy, Nusantara

Benajam Pasar Utara (Antara) – Władze stolicy Nusantary (OIKN) opracowują plan działania mający na celu poprawę edukacji w Nusantara, nowej stolicy wschodniego Kalimantanu.

Zastępca komisarza ds. rozwoju społecznego, kulturalnego i społeczności OIKN Alimuddin powiedział w sobotę, że plan działania ma zostać ukończony w maju.

OIKN nawiązał współpracę z rządem Kalimantanu Wschodniego oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Badań i Technologii w celu szkolenia nauczycieli w celu zwiększenia ich potencjału w zakresie uczenia się skoncentrowanego na studencie.

Alimuddin powiedział, że nauczyciele w Nusantara otrzymają swobodę tworzenia nowego systemu edukacji, który nie będzie sprzeczny z filozofią ani podstawami edukacji w Indonezji.

„OIKN chce, aby nauczyciele w Nusantara stali się «guru bengarakiem» (nauczycielami pionierami ruchu)” – zapewnił.

Polityka edukacyjna w Nusantara wykorzystuje niezależny program nauczania, który jest bardzo zwięzły i prosty, tak aby uczniowie osiągali sukcesy w nauce, jednocześnie rozwijając umiejętności i zainteresowania.

Tymczasem prezes Centrum Nauczycieli Pionierów Ruchu Wschodniego Kalimantanu, Vivik Sethiawati, wyraził nadzieję, że nowa stolica zapewni edukację miejscowej ludności i poprawi jakość pracy lokalnych nauczycieli.

„Ponieważ obraz edukacji wokół Nusantary jest obecnie daleki od oczekiwań” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Indonezyjscy urzędnicy będą stopniowo przenosić się do Nusantary do 2029 r
Powiązane wiadomości: Prezydent Jokowi omawia plan inwestycji energetycznych w Blair Nusantara

READ  Kominfo musi podjąć drastyczne kroki, aby utrzymać pokój podczas wyborów w 2024 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *