OIKN dąży do wzmocnienia powiązań inwestycyjnych z Francją

Parapat, N Sumatra (Antara) – Władze stolicy Nusantary (OIKN) starały się zacieśnić współpracę inwestycyjną z krajami partnerskimi w zakresie inwestycji, zwłaszcza z Francją, podczas Forum Biznesu Indonezja-Francja 2023, które odbyło się w środę w Paryżu.

„Władze Nusantara Capital szukają możliwości inwestycyjnych i potencjalnych partnerów we Francji. W wyniku rozmów z różnymi stronami, skontaktowaliśmy się z niektórymi przedsiębiorstwami”, powiedział prezes OIKN Bambang Susantono w oświadczeniu wydanym w czwartek w Dżakarcie.

Według Susantono Francja ma potencjał do inwestowania w rozwój nowej stolicy. OIKN odbył już wcześniej wirtualne spotkania z kilkoma inwestorami, a forum umożliwiło bezpośrednie dyskusje w celu wzmocnienia istniejącej współpracy inwestycyjnej.

Spotkanie obejmowało współpracę inwestycyjną, a zwłaszcza pięć podstawowych cech rozwoju nowego kapitału Indonezji: zielony, inkluzywny, inteligentny, odporny i zrównoważony.

Ponadto celem współpracy są inwestycje w zakresie postępu technologicznego.

Organizatorami forum były Ambasada Indonezji w Paryżu oraz Mouvement des Entreprises de France (MEDEF).

Prezes OIKN spotkał się z Gerardem Wolffem, starszym doradcą Programu Zrównoważonych Miast prowadzonego przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zaś w MEDEF (wiodącej francuskiej sieci przedsiębiorców) z Przewodniczącym Grupy Roboczej ds. Zrównoważonych Miast Green City.

Oczekuje się, że Nusantara będzie miała znaczącą obecność kulturową. Dzięki temu stanie się miejscem docelowym dla osób z okolicy i osób z dalszych miejsc.

Prezes OIKN omówił tę kwestię z kierownikiem paryskiego Luwru i umówił się na wizytę w paryskim Luwrze.

Zgodnie z ustawą nr 3 z 2022 r. Nusantara została nazwana przyszłą stolicą Indonezji.

Miasto zmieniło swoje podejście do rozwoju, skupiając się na Indonezji. Krok ten podjęto, aby przyspieszyć transformację gospodarczą kraju.

Powiązane wiadomości: Projekt rozwojowy Nusantara przyciąga więcej pracowników: OIKN
Powiązane wiadomości: W Nusantara będą jeździć wyłącznie pojazdy przyjazne dla środowiska: OIKN
Powiązane wiadomości: OIKN i protokół ustaleń Pertamina ink w sprawie budowy centrum zrównoważonej energii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *