Nowe liczniki płatności podatku turystycznego po przylocie na lotnisko na Bali

Udostępnij artykuł

Władze na Bali potwierdziły, że na lotnisku I Gusti Ngurah Rai na Bali zostanie zainstalowanych więcej stanowisk do płacenia podatku turystycznego, które będą gotowe do natychmiastowego użytku.

Posunięcie to poparło setki biur podróży, które przodują w walce z wadami nowo wprowadzonego systemu.

Zaloguj się do Bali Airport.jpg

Podatek turystyczny na Bali został wprowadzony 14 lutego 2024 r.

Zgodnie z polityką zapisaną w prawie prowincji wszyscy zagraniczni turyści odwiedzający Bali muszą zapłacić podatek turystyczny w wysokości 150 000 IDR.

Opłatę tę można uiścić przed, w trakcie lub krótko przed wylotem z Bali i można ją uiścić online za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji Love Bali lub Osobiście przy wyznaczonych stanowiskach na lotnisku na Bali.

Fundusze z balijskiego podatku turystycznego mają zostać wykorzystane na rozwój trzech obszarów wyspy.

Fundusze zostaną wykorzystane na zachowanie i ochronę kultury balijskiej, uprawę przyrody i poprawę infrastruktury turystycznej na wyspie.

Pełniący obowiązki gubernatora Bali, Sung Mat Mahendra Jaya, zapowiedział już wydanie 50–70% pierwszych środków z podatku na walkę z narastającym kryzysem gospodarki odpadami na wyspie.

Działanie na rzecz społeczności lokalnych, turystów i środowiska.

Jednak pomimo szeroko zakrojonych kampanii marketingowych, wielu dyskusji w Internecie i komunikacji z międzynarodowymi biurami podróży i ambasadami ujawniono, że 60% zagranicznych turystów odwiedzających Bali, którzy są uprawnieni do płacenia balijskiego podatku turystycznego, nie zrobiło tego od 14 lutego. .

Przywódcy przyznali się do „wad” systemu i zaczynają je naprawiać.

Ich zdaniem jednym z głównych sposobów rozwiązania problemu niepłacenia przez turystów biletów jest zainstalowanie na lotnisku na Bali stanowisk z wyższymi opłatami, tak aby turyści mogli zapłacić po przylocie.

Ponieważ w hali przylotów międzynarodowych lotniska I Gusti Ngurah Rai znajduje się już kiosk, liderzy przyspieszają teraz proces instalowania stanowisk płatniczych w terminalu krajowym.

Prezes Stowarzyszenia Bali Tours i Biur Podróży (ASITA) Putu Vinastra wyjaśnił reporterom: „Wielu zagranicznych turystów nie ma bezpośrednich lotów na Bali, zwłaszcza z Europy; Nie polecą od razu na Bali, gdyż ich pobyt będzie trwał prawie dwa tygodnie. Zaczynają od Jawy Środkowej, Jawy Wschodniej i Bali.

READ  Obawy o Jokowi i nepotyzm

Opłata w wysokości 150 000 IDR dotyczy wyłącznie prowincji Bali, która obejmuje Nusa Penida, Nusa Lembongan i Nusa Ceningan. Turyści udający się gdziekolwiek indziej w Indonezji nie muszą uiszczać tej opłaty.

Dream-Beach-on-Ballys-Nusa-LebonganDream-Beach-on-Ballys-Nusa-Lebongan

ASITA obliczyła, że ​​podatek turystyczny na Bali wygenerował dotychczas 60 miliardów IDR, jednak biorąc pod uwagę, że jedynie 40% turystów opłaca opłaty, w przewidywanych środkach występuje ogromny niedobór.

Wisatra powiedziała reporterom: „Mamy nadzieję, że rząd będzie współpracował z sektorem prywatnym w celu podniesienia docelowego podatku. Teraz rząd jest wykonawcą [of the programme]. Mamy nadzieję, że rząd stanie się regulatorem efektywności.

Bramy-w-centrum-poly-w ciągu dniaBramy-w-centrum-poly-w ciągu dnia

Na Bali działa obecnie 300 biur podróży obsługujących balijski podatek turystyczny.

W przeciwieństwie do niezależnych podróżnych, zarejestrowane biura podróży mogą jednocześnie ubiegać się o podatek turystyczny na Bali i obsługiwać do 500 turystów.

wycieczka-podpisywanie-wycieczka-usługi-sklep-oferta-taksówka-szybka-łódka-transfer-autobus-i-poli-w-wycieczcewycieczka-podróż-usługi-sklep-oferta-taksówka-szybka-łódka-transfer-autobus-i-poli-w-wycieczce

W związku z tym, że wielu turystów nie płaci podatku turystycznego na Bali, Wojewódzkie Biuro Turystyki poinstruowało nowo rozmieszczone jednostki policji ds. turystyki w Satbol, ​​aby przeprowadzały kontrole w hotspotach turystycznych.

Przypomina się turystom, że płacenie podatku turystycznego na Bali jest wymogiem prawnym i aby kupon z kodem QR był łatwo dostępny i przechowywany na telefonie w trybie offline lub w formie drukowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *