Nastem zaprzeczył przyjęciu miliardów od podejrzanego o łapówkarstwo, Syahrula

Djakarta. W sobotę Partia Narodowo-Demokratyczna (Nasdem) wydała odmowę w odpowiedzi na zarzuty urzędnika antykorupcyjnego, że sprzeniewierzyła miliardy rupii od podejrzanego o korupcję Saihrula Yasina Limbaugha. .

Saihrul, który niedawno zrezygnował ze stanowiska ministra rolnictwa, został w czwartek aresztowany przez Komisję Antykorupcyjną (KPK) pod zarzutem wyłudzania pieniędzy od urzędników ministerstwa rolnictwa na awans. Warto zauważyć, że Syahrul jest starszym członkiem Nasdem.

Następnego dnia na konferencji prasowej wiceprezes KPK Alexander Marwada powiedział, że „Siyahrul nakazał wykorzystanie w interesach Nasdema transferów o wartości miliardów rupii”.

Główny skarbnik Nasdema Ahmad Sahroni ostro zareagował na zarzuty i zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko KPK, jeśli raport nie zostanie wycofany.

„Wczoraj wieczorem [Alexander] Podejrzany o korupcję Saihrul Yassin Limbo postawił zarzut, że fundusze zostały przekazane Nastem i jako skarbnik mogę potwierdzić, że taki transfer nie miał miejsca” – powiedział Sahroni podczas konferencji prasowej w Nastem Tower w Dżakarcie.

Sahroni wyjaśnił, że dokładnie sprawdził rachunki Nasdema w poszukiwaniu rzekomych transferów miliardów rupii przez Syahrula, ale nie znalazł żadnych dowodów na poparcie tego twierdzenia. Zauważył również, że ostatnia wpłata Syahrula opiewała na kwotę 20 milionów rupii i stanowiła darowiznę na rzecz ofiar katastrofy.

Sahroni wyraził obawę, że zarzuty mogą zaszkodzić Nastem, zwłaszcza w kontekście przyszłorocznych wyborów prezydenckich i legislacyjnych.

„Rozważamy podjęcie kroków prawnych przeciwko raportowi Alexa Marwady, w którym fałszywie oskarżono nas o bycie partią skorumpowaną” – powiedział.

Syahrul jest drugim ministrem Nastem, któremu postawiono zarzuty korupcyjne po aresztowaniu w maju przez Biuro Prokuratora Generalnego ministra komunikacji i informacji Johnny’ego Blade’a pod zarzutem przekupstwa w związku z rządowym projektem infrastruktury internetowej.

Tagi: Słowa kluczowe:

READ  Światowe Forum Wody: 2500 delegatów uczestniczy w rytuale oczyszczania wody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *