Munduk Coffee Tours została uruchomiona dla turystów poszukujących wrażeń w Bad Bali

Udostępnij artykuł

Biuro Turystyki Bali pomaga w rozwoju nowej plantacji kawy i przedsięwzięcia agroturystycznego w regencji Pule Leng na północy Bali.

Projekt, zamknięty w Munduk, zaoferuje turystom poszukującym nietypowych wrażeń na łonie natury, możliwość połączenia się z kwitnącą kulturą kawową na Bali i rzadko odwiedzanymi wioskami.

Kawa w filiżance do smaku podczas jednodniowej wycieczki turystycznej na Bali

Szef Biura Turystyki Regencji Puleleng, Gede Todi Sukma Octiva Askara, potwierdził, że Departament Turystyki będzie wspierać rozwój nowego edukacyjnego miejsca agroturystyki inspirowanego kawą. Tradycyjne palarnie kawy w Munduk.

W rozmowie z reporterami Askara powiedział: „Rząd regencji Puleleng z zadowoleniem przyjmuje istnienie tego ośrodka turystyki agroturystycznej i ekoedukacyjnej i jest gotowy ułatwić jego przyszły rozwój”.

@felixpramono Top 10 najlepszych kaw z Bali (zapisz teraz, spróbuj później😋) #Poli #Kawiarnia #CafePali #CafePali #Polikawa #NgopiPali #restofali #balifood #PolyFoodBiblia #Przewodnik po jedzeniu ofiarnym #Seminyak #niezręczny #ubud #TikTogPali #fyp ♬ Kolizja (duża prędkość) – Justin Skye

Askara stwierdziła, że ​​utworzenie tradycyjnych plantacji kawy i palarni kawy jest dobrym impulsem do rozwoju sektora kawy w regionie Munduk i północnych częściach prowincji.

Zauważył, że inicjatywy agroturystyczne integrujące rolnictwo i turystykę dają szansę edukacyjną turystom krajowym i zagranicznym, pomagają rolnikom w dywersyfikacji źródeł dochodów, a także pozwalają turystom odwiedzić obszary, które w przeciwnym razie mogliby przeoczyć.

Askara ogłosiła, że ​​Biuro Turystyki Bali utworzy Festiwal Kawy Północne Bali, aby dalej promować agroturystykę oraz tradycyjne plantacje i palarnie kawy.

Wydarzenie będzie świętem ulubionego napoju w kraju i forum dla społeczności miłośników kawy, hoteli, restauracji i kwitnącej sceny kawiarnianej na Bali, aby wszyscy zebrali się w Pule Leng, aby świętować swoją miłość do kawy.

@katerina.padron Każdy jeździ do Canggu, Uluwatu, Seminyak czy Ubud, ale najbardziej niedocenianym i romantycznym miejscem na Bali jest Munduk! #Poli #PolyWhipy #BallyWakacje #Cofnąć się #Podróż #Życie seksualne ♬ Ghostline – Puste krowy

Askara powiedziała reporterom: „Zrobimy to w szczycie sezonu turystycznego w Pule Leng, aby jeszcze bardziej popularyzować tradycję kawową Północnego Bali, która może zintegrować się z rosnącą liczbą turystów, a nie tylko lokalną konsumpcją”.

READ  Ataki dronów Ukrainy na rosyjskie lotniska obnażają słabe punkty jej obrony powietrznej

Właściciel kawy Banyuastis, Gede Lusaka Harsadina, powiedział reporterom, że Munduk jest pomijany jako miejsce docelowe kawy i zauważył, że różnorodność kawy uprawianej w regionie jest wyjątkowa w porównaniu z kawą uprawianą na wyspie i w pozostałej części kraju.

Harsadina powiedziała reporterom: „Kawa serwowana w Heritage Coffee Farm and Roastery to kawa uprawiana w naszym własnym ogrodzie i przetwarzana przez nas samych, a odwiedzający mogą tu doświadczyć jej w ramach eko-edu-turystyki. Uprawiamy i produkujemy własną kawę i czerpiemy korzyści bezpośrednio z własnego ogrodu.

Opowiedział, że Munduk stał się społecznością zajmującą się uprawą kawy w okresie kolonialnym w Holandii, ponieważ temperatura i wysokość nad poziomem morza w regionie były idealne do uprawy kawowców o wysokich plonach.

Zbliżenie dłoni na ziarna kawy na Bali.jpgZbliżenie dłoni na ziarna kawy na Bali.jpg

Harsadina powiedziała, że ​​plantacja zajmuje powierzchnię ponad 70 akrów, a każda krzewinka kawy dojrzewa po dwóch latach. Z radością podzielił się tym, że nawet dzisiaj przemysł bananowy stosuje tradycyjne techniki.

Powiedział: „Przeprowadzamy ten proces przetwarzania tradycyjnie, tak tradycyjny, jak mówimy, starożytny. Dlatego jest suszony na słońcu przez tygodnie, a następnie sortowany i przetwarzany w palarni.

Poli-kawaPoli-kawa

Turyści na Bali bardziej interesują się edukacją i agroturystyką. Agroturystyka jest na Bali ogromna; Od wizyt na plantacjach lodowych, przez wycieczki po plantacjach kawy, po poszukiwanie pożywienia przed tradycyjnymi balijskimi lekcjami gotowania – turyści mają mnóstwo możliwości interakcji z naturalnymi krajobrazami i dziedzictwem kulturowym Bali poprzez inicjatywy agroturystyczne.

Bali-Village-Turystyka-Spróbuj-Rice-Calling-Turystyka-Bali-Village-Turystyka-Spróbuj-Rice-Calling-Turystyka-

Turyści coraz częściej poszukują etycznych wycieczek po plantacjach kawy.

Gdy wyszło na jaw, że słynna na całym świecie kopi luak, czyli kawa z cyweta, produkowana jest w sposób powodujący naruszenia dobrostanu zwierząt, turyści chętnie wspierają wysiłki promujące etyczne praktyki rolnicze dla gleby, dzikiej przyrody i społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *