MPR wzywa Indonezyjczyków do mądrego korzystania z przysługującego im prawa do głosowania

Dżakarta (Antara) – Ludowe Zgromadzenie Konsultacyjne (MPR) przypomniało Indonezyjczykom, aby mądrze korzystali z prawa do głosowania w wyborach powszechnych w 2024 r., ponieważ ich decyzja zadecyduje o przyszłości państwa.

Nie wybieraj lekkomyślnie i przypadkowo. Wybierz, co mówi twoje serce. Prosimy o dokładne zapoznanie się z wpisami dotychczasowych kandydatów; Wiedz, czy twój wybór przyniesie ludziom dobrobyt. Z rejestracji będzie wiadomo, czy kandydat zajmował stanowisko publiczne” – powiedział wiceprzewodniczący MPR Fadel Muhammad, zgodnie z raportem otrzymanym w niedzielę.

Oświadczenie złożył 22 lipca podczas imprezy w West Bowo Village w dystrykcie Bon Polango, poddystrykt Kabila w Korandalo.

Oprócz zapisów ludzie muszą również wybrać przywódców, którzy stoją na straży wartości narodowych przedstawionych w czterech filarach indonezyjskiej panchasila (ideologii), konstytucji z 1945 r., Indonezji jako państwie unitarnym i jedności w różnorodności (motto).

„Prawdziwe przestrzeganie wartości narodowych, takich jak Panjasheela, pozytywnie wpłynie na ten naród w obliczu i przeprowadzeniu wyborów powszechnych w 2024 roku” – powiedział.

Według niego, jeśli wszyscy będą przestrzegać wartości Panchseelam, wybory parlamentarne przebiegną pomyślnie, nawet jeśli każdy ma inne zdanie.

„Jak to możliwe? Ponieważ ten naród jest przyzwyczajony do różnic. Tutaj (na przykład) mieszkańcy Korandalo są różni. Nie tylko miejscowi, ale także inne grupy etniczne, nie ma z tym problemu” – powiedział senator.

Wybory parlamentarne 2024 to wielka demokratyczna partia dla ludu, do której Mahomet zmusił wszystkich do wzajemnego zrozumienia, mającego na celu promowanie narodowego dobrobytu.

Dodał, że każdy jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku podczas imprezy, a tym samym za sukces imprezy.

„Prosząc Boga Wszechmogącego o ochronę, modlimy się, aby wybory powszechne w 2024 roku przebiegły tak, jak tego oczekujemy: gładko, pomyślnie, bezpiecznie i będą miały dobry wpływ na nas wszystkich” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Minister wzywa do zbiorowej odpowiedzialności za pokojowe wybory w 2024 r
Powiązane wiadomości: Wybory decydujące o sukcesji przywódców: Mahfoud MD

READ  Kostaryka wybiera niezależnego Chavesa na prezydenta w zerwaniu z establishmentem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *