Amban (Antara) – Indonezyjscy milenialsi stoją przed zadaniem osiągnięcia celu, jakim jest Złota Indonezja na rok 2045, powiedział Minister Koordynujący ds. Politycznych, Prawnych i Bezpieczeństwa (Menko Polhukam), lekarz medycyny Mahfut.
„Mamy szczęście, że mamy młodych ludzi, którzy są postępowymi rewolucjonistami i poprowadzili Indonezję do niepodległego kraju; dlatego należy kontynuować tę walkę, szczególnie o złotą Indonezję w 2045 r.” – powiedział, upamiętniając Dzień Przyrzeczenia Młodzieży. Rada Miasta Amban Lattupati na Uniwersytecie Pattimura, Amban, Maluku, sobota.
Indonezja dąży obecnie do dalszego postępu jako niepodległy kraj poprzez wysiłki oparte na konstytucji; Dlatego pokolenie Z i milenialsi muszą rozwijać swoje umiejętności i pomagać w budowaniu niepodległości narodu.
„Osiągnięcie niepodległości polega na postępie i rozwoju, ponieważ władze miasta zapewniły Indonezji udogodnienia w pozyskiwaniu złota” – dodał.
Zacytował pierwszego prezydenta Indonezji Soekarno, który powiedział, że wolność to złoty most. Powiedział, że złoty most służył do przeprawy przez lepszą Indonezję.
„Złota Indonezja zostanie osiągnięta, jeśli wszyscy obywatele tego kraju będą mogli chronić ten kraj” – podkreślił.
Mahfut wyraził optymizm co do młodego pokolenia Indonezji, ponieważ jest ono inteligentne i ma głębokie poczucie bycia Indonezyjczykiem.
„Młodzież indonezyjska ogólnie ma głębokie poczucie bycia Indonezyjczykiem, dlatego świadomość narodową należy stale pielęgnować” – stwierdził.
Mówi, że rząd powinien wspierać dalszy wzrost nacjonalizmu wśród młodszego pokolenia, a Indonezja powinna stać się bezpiecznym, pokojowym i zamożnym krajem.
Obchody Dnia Przysięgi Młodzieży zostały zainicjowane przez Radę Miasta Ambon Latupati pod hasłem „Jujaro Mungare” i zmierzającym do realizacji celu Złotej Indonezji.
Działania obejmowały seminaria i warsztaty z udziałem kilku specjalistów, w tym ambasadora Indonezji w Serbii Samuela Samsona.
Projekt techniczny Krajowego średnioterminowego planu rozwoju na lata 2025–2029 (RPJMN) odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu celu „Złotej Indonezji”, powiedział wcześniej Suharzo Monorfa, Minister Planowania Rozwoju Narodowego i szef Agencji Planowania Rozwoju Narodowego (Papenas).
„RPJMN 2025-2029 ma charakter bardzo strategiczny. Jeśli pokażemy dobre rzeczy i jak to zrobić, osiągnięcie Złotej Indonezji 2045 będzie dla wszystkich bardzo racjonalne” – dodał. Niedawno w Yogyakarcie R.P.J.M.N.
Zgodnie z wizją Złotej Indonezji kraj dąży do zwiększenia dochodu na mieszkańca do 30 300 dolarów, wyeliminowania ubóstwa, zmniejszenia nierówności i osiągnięcia wskaźnika rozwoju społecznego na poziomie 0,73.
Do 2045 r. Indonezja musi znaleźć się w pierwszej piętnastce światowego indeksu energetycznego i znacznie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, aby osiągnąć zerową emisję netto.
Aby wesprzeć ten cel, rząd przygotowuje RPJMN na lata 2025–2029 jako podejście polityczne i ramy naukowe oparte na nauce.
Powiązane wiadomości: Indonezja ma duże szanse na Złotą Indonezję 2045: Jokowi
Powiązane wiadomości: Realizacja Złotej Indonezji 2045 poprzez integrację podstawowej opieki zdrowotnej